محققان عنوان می كنند؛

خوردن روزانه آووكادو به كاهش كلسترول بد كمك می نماید

خوردن روزانه آووكادو به كاهش كلسترول بد كمك می نماید مستر لمون: تیمی از پژوهشگران دریافتند خوردن روزانه یك آووكادو بمراتب مفیدتر از خوردن روزانه یك عدد سیب برای سلامت است.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، پژوهشگران دریافتند مصرف روزانه یك عدد آووكادو با كاهش میزان كلسترول بد LDL در افراد چاق یا دارای اضافه وزن مرتبط می باشد.
«پنی كریس اترتون»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «ما توانستیم نشان دهیم زمانیكه افراد یك عدد آووكادو به رژیم غذایی شان اضافه كردند دارای ذرات كمتر LDL نسبت به پیش از رژیم شان بودند.»
وی در ادامه می افزاید: «ما دریافتیم زمانیكه ذرات LDL اكسید می شوند زنجیره ای از واكنش ها شروع می شود كه سبب تشكیل پلاك های در دیواره عروق خونی شده و تصلب شریان اتفاق می افتد. اكسایش برای بدن خوب نیست، حال اگر بتوان بوسیله مصرف مواد خوراكی از بدن در این زمینه محافظت كرد بسیار عالی است.»
محققان در این مطالعه ۴۵ شركت كننده دارای اضافه وزن یا چاق را مورد مطالعه قرار دادند. پس از ۵ هفته رژیم غذایی آووكادو، پژوهشگران مشاهده نمودند میزان كلسترول LDL اكسیدشده در شركت كنندگان نسبت به پیش از رژیم كمتر بود. همین طور میزان آنتی اكسیدان لوتئین در آنها بمراتب بیشتر بود.
به گفته اترتون، «وجود لوتئین بیشتر از اكسیدشدن LDL جلوگیری می كند.»
به گفته پژوهشگران، آووكادو سرشار از چربی های سالم، كاروتنوئیدها (مفید برای سلامت چشم ها) و سایر مواد مغذی هستند.


منبع:

1398/08/09
19:11:22
5.0 / 5
4788
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است