تازه ترین آمار همه گیری كووید 19

تازه ترین آمار همه گیری كووید 19 مستر لمون: شمار مبتلایان به بیماری ˮ کووید-19ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 131 میلیون و 920 هزار و 225 نفر رسیده و مرگ دو میلیون و 866 هزار و 7 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، همین طور بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۱۰۶ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۷۸۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۳۱.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۵۶۸ هزار قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
برزیل نیز با آمار بیش از ۱۲.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۲.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
همچنین بعد از ایالات متحده کشورهای برزیل با بیش از ۳۳۱ هزار و مکزیک نیز با بیش از ۲۰۴ هزار جانباخته، همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آن نیز کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۱۱ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همچنین روسیه بیش از ۱۰۰ هزار، فرانسه بیش از ۹۶ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۷ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۵ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۴ هزار، ایران با بیش از ۶۳ هزار، آرژانتین با ۵۶ هزار، لهستان با بیش از ۵۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۲ هزار و ۹۰۰، پرو با بیش از ۵۲ هزار و ۸۰۰ و اندونزی با بیش از ۴۱ هزار جانباخته، دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۱ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۳۳۱ مبتلا، ۵۶۸ هزار و ۷۷۷ قربانی
۲. برزیل: ۱۲ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۹۵۶ مبتلا، ۳۳۱ هزار و ۵۳۰ قربانی
۳. هند: ۱۲ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۶۷ مبتلا، ۱۶۵ هزار و ۱۳۲ قربانی
۴. فرانسه: چهار میلیون و ۸۲۲ هزار و ۴۷۰ مبتلا، ۹۶ هزار و ۶۷۸ قربانی
۵. روسیه: چهار میلیون و ۵۸۰ هزار و ۸۹۴ مبتلا، ۱۰۰ هزار و ۳۷۴ قربانی
۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۵۹ هزار و ۳۸۸ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۸۳۶ قربانی
۷. ایتالیا: سه میلیون و ۶۶۸ هزار و ۲۶۴ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۳۰ قربانی
۸. ترکیه: سه میلیون و ۴۸۷ هزار و ۵۰ مبتلا، ۳۲ هزار و ۲۶۳ قربانی
۹. اسپانیا: سه میلیون و ۳۰۰ هزار و ۹۶۵ مبتلا، ۷۵ هزار و ۶۹۸ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۸۹۵ هزار و ۶۳۱ مبتلا، ۷۷ هزار و ۵۵۷ قربانی
براساس آمار فوق هم اکنون ۲۳ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلاشدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، لهستان، آرژانتین، مکزیک، ایران، اوکراین، پرو، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، اندونزی، هلند، شیلی و کانادا نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/01/16
20:00:34
5.0 / 5
796
تگهای خبر: بیماری
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است