۶۰ ساله ها برای سلامت قلب و عروق ورزش كنند

۶۰ ساله ها برای سلامت قلب و عروق ورزش كنند مستر لمون: ورزش كردن بعد از 60 سالگی از خطر مبتلاشدن به بیماری قلبی و سكته مغزی پیشگیری می كند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، نتایج یك بررسی نشان میدهد افزایش فعالیت بدنی بعد از ۶۰ سالگی می تواند در كاهش خطر بروز بیماری قلبی عروقی تاثیر شایان توجهی داشته باشد.
در سال ۲۰۱۵ حدود ۹۰۰ میلیون نفر در جهان بالای ۶۰ سال داشتند. سازمان جهانی بهداشت (WHO) پیش بینی كرده تا سال ۲۰۵۰ این آمار به دو میلیارد نفر می رسد.
درحالیكه با افزایش سن از فعالیت بدنی افراد كم می شود بررسی ها نشان میدهد تداوم فعالیت بدنی یا افزایش میزان آن در این مرحله از زندگی در كاهش خطر بروز حمله قلبی و سكته مغزی حائز اهمیت می باشد.
پژوهشگران مشاهده نمودند افرادی كه سطح فعالیت بدنی خودرا با گذشت زمان كم می كنند ۲۷ درصد بیشتر احتمال دارد به بیماری قلبی و عروق خونی گرفتار شوند. افرادی كه از فعالیت بدنی كافی برخوردار می باشند ۱۱ درصد كمتر احتمال دارد گرفتار این مشكلات شوند.
تعدادی از محققان كره جنوبی به بررسی اطلاعات بیشتر از یك میلیون و ۱۱۹ هزار مرد و زن بالای ۶۰ سال پرداختند. همین طور در دو فاصله زمانی سال های ۲۰۱۰-۲۰۰۹ و ۲۰۱۲-۲۰۱۱ چكاپ هایی انجام دادند. این افراد تا سال ۲۰۱۶ تحت كنترل بودند. پژوهشگران در مدت زمان انجام مطالعه اطلاعاتی در مورد میزان فعالیت بدنی این افراد و سبك زندگی آنان جمع آوری كردند.
شركت كنندگان در این مطالعه در دومین چكاپ گزارش كردند كه سطح فعالیت بدنی شان نسبت به مرحله اول چه تغییراتی كرده است. اكثریت این افراد در هر دو مرحله چكاپ كم تحرك بودند. حدود ۷۸ درصد زنان در اولین مرحله چكاپ و ۷۷ درصد نیز در مرحله دوم كم تحرك بودند. در مردان نیز این رقم به ترتیب ۶۷ و ۶۶ درصد بوده است. بگفته پژوهشگران تنها ۲۲ درصد از مجموع این افراد در فاصله دو چكاپ سطح فعالیت خودرا افزایش دادند.
همین طور اطلاعات مربوط به وضعیت سلامت قلب و عروق این افراد در فاصله سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ مورد ارزیابی قرار گرفت. درانتها بررسی ها ۱۱۴ هزار و ۸۵۶ مورد بیماری قلبی و سكته مغزی در این گروه گزارش شد.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، بررسی ها نشان داد افرادی كه سطح فعالیت بدنی خودرا از بی تحركی به انجام فعالیت های بدنی شدید یا خفیف تغییر دادند حدود ۱۱ درصد كمتر در معرض حمله قلبی و سكته مغزی قرار داشتند.
منبع:

1398/08/28
08:38:54
5.0 / 5
4370
تگهای خبر: بیماری , زندگی , سلامت , شكلات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است