رئیس انجمن علمی پزشكان نوزادان ایران خبر داد:

بانك اهدای شیر مادر در تبریز افتتاح شد

بانك اهدای شیر مادر در تبریز افتتاح شد به گزارش مستر لمون رئیس انجمن علمی پزشكان نوزادان ایران اظهار داشت: در ایران نخستین بانك شیر در تبریز به راه افتاده است و دانشگاه های دیگر هم در صدد راه اندازی این بانك اهدای شیر می باشند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، دكتر علیرضا مرندی رئیس انجمن علمی پزشكان نوزادان ایران در چهارمین كنگره سلامت نوزادان اظهار داشت: هر چه سن زنده ماندن نوزادان نارس بیشتر شود، چالش ها برای زنده نگه داشتن این نوزادان هم بیشتر می گردد. طب نوزادان همواره با چالش های زیادی روبرو بوده است.
وی اضافه كرد: بقای نوزادان و حیات آنها به عوامل زیادی وابسته است كه از مهمترین آنها مسائل تغذیه آنهاست كه در این كنگره به آن پرداخته می گردد. اگر نوزادان را در ساعت اول تولد با شیر مادر تغذیه كنیم، مرگ و میر آنها به یك چهارم كاسته می شود.
مرندی خاطرنشان كرد: بیش از ۵۰ درصد مرگ و میرها در سنین زیر ۵ سال به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم به تغذیه كودكان مربوط است. نوزادان هر چه نارس تر به دنیا بیایند، نوع تغذیه وریدی آنها متفاوت می گردد كه می بایست به آن توجه كرد.
رئیس انجمن علمی پزشكان نوزادان ایران اظهار نمود: این روزها اهدای شیر مادر باب شده است كه به كودكان نارس می دهند. در ایران هم نخستین بانك شیر در تبریز به راه افتاده است و دانشگاه های دیگر هم در صدد راه اندازی این بانك اهدای شیر مادر هستند.
وی اضافه كرد: با اینكه شیر اهدایی به پای شیرخود مادر نوزاد نمی رسد، اما به مراتب بهتر از شیرخشك است. تلاش داریم برای كودكان كه حتی یك هفته زودتر به دنیا آمده اند هم از شیرخشك استفاده نكنیم.
مرندی اظهار داشت: در طب نوزادان بیش از هر رشته دیگری از تكنولوژی های جدید استفاده می گردد و جان خیلی از نوزادان را به همین وسیله نجات می دهیم. ۷ تا ۱۰ درصد نوزادان به این گونه تكنولوژی ها نیاز پیدا می كنند، اما صد درصد كودكان به تغذیه مناسب نیاز دارند كه این اهمیت شیر مادر را می رساند.
 

1396/08/24
23:23:21
5.0 / 5
4769
تگهای خبر: پزشك , تغذیه , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است