محققان دانماركی می گویند؛

نقش حفاظتی چاقی در مقابل عفونت های شدید

نقش حفاظتی چاقی در مقابل عفونت های شدید مستر لمون: باآنكه چاقی همراه با خود مشكلات سلامت عدیده ای به همراه دارد اما به قول محققان می تواند نقش حفاظتی خوبی در مقابل بیماری های عفونی داشته باشد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، طبق گزارش محققان دانماركی، افراد چاق و دارای اضافه وزن كه در بیمارستان دچار عفونت بیمارستانی می شوند احتمال مرگ شان نصف افراد دیگر است.
محققان بیمارستان دانشگاه آرهوس دانمارك در این مطالعه داده های بیش از ۳۵ هزار بیمار بستری شده در بیمارستان به خاطر عفونت از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ را مورد بررسی قرار دادند.
در بین این بیماران، محققان به بررسی این مورد پرداختند كه آیا وزن بر خطر مرگ در سه ماه اول پس از ترخیص از بیمارستان نقش دارد.
محققان دریافتند ریسك مرگ افراد كم وزن در مقایسه با بیماران دارای وزن نرمال دو برابر بیشتر بود. یافته جالب توجه این بود كه بیماران دارای اضافه وزن ۴۰ درصد كمتر با احتمال مرگ روبرو بودند و ریسك مرگ در افراد چاق در مقایسه با افراد دارای وزن عادی ۵۰ درصد كمتر بود.
یافته های مشابهی هم در سه مطالعه دیگر بدست آمده است:
- در مطالعه مشترك محققان ایالات متحده آمریكا و تایوان، بررسی گزارش پزشكی حدود ۱.۷ میلیون آمریكایی بستری شده در بیمارستان به خاطر ذات الریه نشان داد كه احتمال مرگ افراد چاق یا دارای اضافه وزن ۲۰ تا ۳۰ درصد كمتر است.
- مطالعه دیگر انجام شده توسط تیم تحقیق مشابه هم نشان داد كه بیماران چاق یا دارای اضافه وزن بستری شده در بیمارستان در مقایسه با بیماران دارای وزن عادی ۲۲ تا ۲۳ درصد كمتر در معرض مرگ ناشی از عفونت خونی "سپیس" قرار دارند.
- محققان هلندی هم با مطالعه گروهی متشكل از ۲۶ بیمار دریافتند در ۹ بیمار چاق از این گروه، تحلیل ماهیچه ها و عضلات به مراتب كمتر بود.

1397/03/07
13:59:20
5.0 / 5
4410
تگهای خبر: سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است