در همایش سران دیابت عنوان شد؛

تهران دهمین پایتخت دیابت جهان می گردد

تهران دهمین پایتخت دیابت جهان می گردد مستر لمون: دبیر اجرایی همایش سران دیابت اظهار داشت: تهران در سال ۲۰۱۸ دهمین پایتخت دیابت دنیا می گردد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، دكتر علی مستوفی بامداد جمعه در همایش سران دیابت با عنوان این مطلب كه حدود ۴.۵ تا ۵ میلیون نفر در كشور مبتلا به دیابت هستند، اضافه كرد: بررسی ها نشان داده است اگر اقدامی برای كنترل دیابت صورت نگیرد، ظرف ۲۵ سال آینده این عدد به ۹.۲ میلیون نفر می رسد.
وی با عنوان این مطلب كه هم اكنون هزینه ۴.۵ میلیون مبتلا به دیابت ۲ میلیارد یورو برآورد می شود، ادامه داد: تا ۲۵ سال آینده این هزینه به ۶ میلیارد یورو می رسد.
دبیر اجرایی همایش سران دیابت از چاقی و اضافه وزن و همینطور عدم فعالیت فیزیكی بعنوان مهمترین عوامل مبتلا شدن به دیابت در كشور نام برد و اضافه كرد: ۳۰ درصد ایرانیان فعالیت بدنی ندارند و ۲۰ درصد چاق هستند.
مستوفی با عنوان این مطلب كه تهران در سال۲۰۱۸ بعنوان دهمین پایتخت دیابت دنیا معرفی می شود، تصریح كرد: مقرر است با این انتخاب راهكارهایی برای تغییر وضع موجود پیرامون بیماری دیابت صورت بگیرد.
وی با اشاره به اینكه مصرف انسولین در ایران همچنان پایین است، اضافه كرد: هر چند در سال های گذشته مصرف انسولین ۵ برابر شده اما همچنان ۵۰ درصد از كشور تركیه كمتراست.
مستوفی از فعالیت۱۶۰ آموزش دهنده قلم انسولین در ایران اطلاع داد و اظهار داشت: اتوبوس دیابت در سال۲۰۰۸ در تهران افتتاح شد و هم اكنون ۴ شهر یزد، مشهد، كرمانشاه و رفسنجان هم اتوبوس دیابت دارند به صورتی كه نزدیك به۸۰ هزار نفر تابحال توسط اتوبوس دیابت مورد بررسی قرار گرفته اند كه بیش از ۳۰ درصد مراجعان قند بالا داشتند.

1396/11/27
17:08:39
5.0 / 5
4920
تگهای خبر: دیابت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است