معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی استان خبر داد:

اجرای طرح دارویار در لرستان

اجرای طرح دارویار در لرستان لرستان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان از اجرای طرح دارویار در استان آگاهی داد.


محسن اسدبیگی، اظهار نمود: اجرای طرح دارویار از ۲۳ تیرماه جاری شروع شده و کلیه داروخانه های سطح استان لازمست، موارد ذیل را مورد توجه قرار داده و اقدام لازم را انجام دهند.
وی با اشاره به مزیت های اجرای طرح دارویار، اشاره کرد: توزیع یارانه دارو متناسب با نیاز بیماران، بهره مندی همه دهک های درآمدی از یارانه دارو، عدم تغییر پرداخت از جیب بیماران و در مواردی کاهش آن، اجرای بیمه همگانی سلامت برای افراد فاقد بیمه، برقراری پوشش بیمه ای برای داروهایی که قبل از این تحت شمول حمایت های بیمه ای نبوده اند، کاهش کمبودهای دارویی، منطقی شدن تجویز و مصرف دارو و کاهش تقاضای القایی، کنترل قاچاق معکوس و رشد صادرات رسمی دارو و حمایت ویژه از داروهای مصرفی بیماریهای مزمن، خاص و صعب العلاج از مزیت های این طرح است.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان در مورد وضعیت پرداخت از جیب مردم بعد از اجرای این طرح چگونه خواهد بود، اشاره کرد: پرداخت از جیب مردم در گروههای دارویی مختلف بعد از اجرای طرح شامل داروهایی که هم اکنون تحت پوشش بیمه هستند، پرداخت از جیب مردم برای این دسته داروها بدون تغییر بوده و در بعضی اقلام کاهشی خواهد بود.
اسدبیگی افزود: همین طور شامل داروهایی که هم اکنون تحت پوشش بیمه نیستند؛ برای ۳۶۶ قلم از این داروها پوشش بیمه ای به شکلی تعیین شد که مبلغ پرداختی بیماران برای تهیه این داروها بعد از اجرای طرح نسبت به پیش از اجرای آن ثابت باشد. در صورت لزوم بیمه ها این آمادگی را دارند تا اقلام بیش تری را به این لیست اضافه کنند.
وی بیان کرد: داروهایی که تهیه آن نیاز به نسخه پزشک ندارد (OTC)، این داروها افزایش قیمتی نخواهند داشت. با توجه به این که تعداد زیادی از هموطنان بصورت روزانه از این داروها استفاده می کنند؛ حسب دستور ریاست محترم جمهور، تعداد ۱۲۰ قلم از این داروها که تواتر مصرف بیش تری دارند، تحت پوشش بیمه قرار گرفته است؛ بدین سبب پرداخت از جیب مردم برای این داروها اگر در راه بیمه ای تهیه شوند، کاهش پیدا می کند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: داروهای گیاهی و مکمل های غذایی؛ این بخش از محصولات افزایش قیمتی را تجربه نخواهند کرد. باتوجه به سیاست های دولت در پشتیبانی از بیماران، قیمت این محصولات مجدداً مورد بررسی قرارگرفته و تا حد امکان قیمت ها تعدیل خواهد شد.1401/04/24
17:19:45
5.0 / 5
163
تگهای خبر: بیماری , بیمه , پزشك , دارو
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است