کارت واکسن در سینماهای مردمی فجر چک می شود؟

کارت واکسن در سینماهای مردمی فجر چک می شود؟ به گزارش مستر لمون در شرایطی که معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تاکید کرده که بلیت فروشی برای جشنواره های فجر تنها برای واکسینه شده ها باشد، اما فروش بلیت های جشنواره فجر بدون درخواست کارت واکسن بوده و سینماداران هم می گویند تا کنون درباره این مورد و برای نحوه ورود تماشاگران به سینماها، دستورالعملی به آنها ابلاغ نشده است.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، پیش فروش بلیت های چهلمین جشنواره فیلم فجر از بامداد امروز، ششم دی شروع شد و بعد از گذشت حدود هفت ساعت بخش قابل توجهی از بلیت های ۲۲ فیلم بخش رقابتی جشنواره («سودای سیمرغ») فروخته شده است. در این بین فیلم هایی که بجز عوامل شناخته شده، تبلیغات بهتری داشتند بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند و بعضی سالن های سینمایی پرطرفدار هم بلیت های خویش را خیلی سریع تر به فروش رساندند، اما حذف سری فروشی بلیت ها سبب شده بعضی فیلمها و هم سینماها مخاطب نسبتا کمتری داشته باشند. در این مورد یک اتفاق دیگری که توسط بعضی مخاطبان ایسنا اشاره شد، طولانی شدن فرایند خرید جداگانه تعدادی فیلم با عنایت به کندی اینترنت است.
در کنار این موارد یک نکته مهم، تاکید وزارت بهداشت بر فروش بلیت به کسانی بوده که کارت واکسن داشته باشند و گفته شده بود که باید زیرساخت های بلیت فروشی به سامانه «ایران من» متصل باشند در حالیکه وزارت ارشاد هنوز در این مورد تبادل سامانه ای انجام نداده است و اگر در ایام آینده هماهنگی های لازم برای اتصال به این سامانه ملی فراهم و چک کردن وضعیت واکسیناسیون کسانی که بلیت خریده اند، ممکن شود در آن صورت ستاد جشنواره باید مشخص نماید که نحوه حضور تماشاگران در سینماهای مردمی چطور خواهد بود.
در این مورد سعید خانی - مدیر پردیس سینمایی صبا مال - در گفت وگویی با ایسنا می گوید: عرضه کارت واکسن برای فروش بلیت لحاظ نشده است، باآنکه تنها دو سوم ظرفیت سالن های مردمی در نظر گرفته شده و پروتکل ها رعایت خواهد شد، اما تابحال برای حضور مخاطب و دریافت کارت واکسن چیزی به ما ابلاغ نشده است. البته بلیت فروشی که تقریباً تمام شده و اگر قرار باشد در این مورد اقدامی صورت گیرد، وزارت بهداشت می تواند هنگام برگزاری جشنواره نماینده هایی را به سینماها بفرستد تا با تعاملی که ستاد جشنواره و هم صاحبان سینماها خواهند داشت، ورود واکسینه شده ها بررسی شود.
او درباره وضعیت فروش بلیت فیلمهای جشنواره هم اظهار داشت: پس از گذشت این چند ساعت، بلیت بعضی آثار تقریباً به صورت کامل فروخته شده و به صورت کلی میتوان گفت بجز چند فیلم که فروش ضعیفی داشته اند، تقریباً بقیه فیلمها فروش بالا و متوسط رو به بالا داشتند.
خانی درباره حذف فروش بلیت به صورت سری هم اظهار داشت: حقیقت این است که سری فروشی بیشتر به نفع سینمادار است در حالیکه تک فروشی احترام بیشتر به مخاطب است تا مجبور نشود بلیت فیلمی را که دوست ندارد بخرد، اما با عنایت به سختی هایی که امکان دارد هنگام خرید چند بلیت مجزا به وجود آید شاید بهتر بود دراین باره تمهیدی در نظر گرفته می شد.
وی اضافه کرد: جدا از این ها شاید اگر سانس فوق العاده برای فیلم هایی که مخاطب دارند در نظر گرفته شود شرایط بهتری پیش آید. به نظر من درست نیست که به خاطر پشتیبانی از بعضی سینماها، سانس فوق العاده را از سینماهایی که مخاطب دارند حذف نماییم و بهتر است اگر صاحب فیلم موافق بود و سینمادار هم امکان آنرا داشت، دفتر جشنواره اجازه برقراری سانس فوق العاده را به فیلمها بدهد.1400/11/07
11:22:54
5.0 / 5
352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است