دلتا، چگونه مفروضات مربوط به كروناویروس را بر هم زد؟

لزوم استفاده از ماسك به رغم واكسیناسیون گسترده

لزوم استفاده از ماسك به رغم واكسیناسیون گسترده سویه دلتا سریعترین و مسری ترین نسخه از ویروس کرونای عامل بیماری کووید-19 و با بالاترین قدرت بیماری زایی است که هم اکنون جهان با آن روبه رو شده و طبق گفته ویروس شناسان، مفروضات مربوط به این بیماری را بر هم زده و این درحالیست که شماری از کشورها، بتازگی محدودیت ها را تسهیل کرده و فعالیت اقتصادی خودرا از سر گرفته اند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، برمبنای مصاحبه انجام شده با ۱۰ متخصص برجسته بیماری کووید-۱۹، قدرت واکسن برای ایجاد مصونیت در مقابل نوع شدید بیماری و کاهش بستری ها بر اثر مبتلاشدن به هر نوع از کروناویروس، بسیار بالاست و افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند کسانی اند که هنوز در مقابل بیماری واکسینه نشده اند.
با این وجود شواهد فزاینده ای نشان میدهد سویه دلتا که برای نخستین بار در هند شناسایی شد، قادر می باشد افراد واکسینه شده را نیز نسبت به نسخه های قبلی با سرعت بیشتری آلوده کند و نگرانی هایی در خصوص این وجود دارد که حتی ممکنست ویروس را گسترش دهد.
برخی از متخصصان در ایالات متحده بتازگی اظهار داشتند: بنا بر این استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و سایر اقدامات پیشگیرانه ممکنست حتی در کشورهایی که برنامه گسترده واکسیناسیون را در پیش گرفته اند، ضرورت پیدا کند.
مقامات بهداشتی در آمریکا این روزها درحال بررسی این مساله هستند که آیا لازم است دستورالعمل استفاده از ماسک در افراد واکسینه شده مورد بازنگری قرار گیرد؟
در لس آنجلس، پرجمعیت ترین شهر ایالات متحده، استفاده از ماسک حتی در میان افراد واکسینه شده در فضاهای عمومی سرپوشیده الزامی است.
"شارون پیکاک"، میکروبیولوژیستی که اقدامات انگلیس برای تعیین توالی ژن های انواع کروناویروس را اداره می کند، در این رابطه می گوید: هم اکنون بزرگترین خطر برای جهان، سویه دلتاست که با سرعت بالایی منتقل می شود.
ویروس ها بطور مداوم بوسیله جهش و با ایجاد سویه های جدید، تکامل پیدا می کنند و گاهی اوقات سویه های جدید، خطرناک تر از نسخه اصلی ویروس هستند.
نگرانی اصلی در مورد سویه دلتا این نیست که شدت بیماری را بیشتر می کند بلکه این سویه بسیار آسان تر و سریعتر، از فردی به فرد دیگر منتقل می شود و در نتیجه می تواند سبب افزایش موارد مبتلاشدن و بستری در افراد واکسینه نشده شود.
سازمان بهداشت عمومی انگلیس روز جمعه اعلام نمود: از مجموع ۳۶۹۲ نفری که به سبب مبتلاشدن به سویه دلتا بستری شده اند، ۵۸.۳ درصد واکسینه نشده و ۲۲.۸ درصد کاملا واکسینه شده اند.
در سنگاپور نیز که سویه دلتا شایع ترین نوع است، مقامات دولتی روز جمعه گزارش کردند که سه چهارم موارد کروناویروس در بین افراد واکسینه شده رخ داده، هرچند هیچ یک از آنان گرفتار نوع شدید بیماری نشده اند.
به گزارش مستر لمون به نقل از خبرگزاری رویترز، در ایالات متحده که بیش از هر کشور دیگری موارد مبتلاشدن و فوت ناشی از کووید-۱۹ را گزارش کرده، سویه دلتا حدود ۸۳ درصد از موارد جدید مبتلاشدن را تشکیل می دهد. تا حالا افراد واکسینه نشده نزدیک به ۹۷ درصد موارد ابتلای شدید به بیماری را شامل می شوند.1400/05/05
23:29:44
5.0 / 5
296
تگهای خبر: برنامه , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است