انجمن قلب آمریكا اعلام كرد؛

شاخصهای حفظ سلامت مغز را بشناسید

شاخصهای حفظ سلامت مغز را بشناسید مستر لمون: انجمن قلب آمریکا، لیستی از عواملی را که پزشکان مراقبت های اولیه باید در هنگام مراقبت از سلامت مغز بیماران خود مورد توجه قرار دهند، اعلام نموده است.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، طبق این دستورالعمل، ۱۳ عامل اساسی که بر حفظ توانایی های شناختی تأثیر می گذارند، ذکر شده است.
همه این عوامل قابل اصلاح هستند، بدین مدلول که افراد بر آنها کنترل دارند و بدین سبب می توانند سلامت مغز خودرا تحت نظر پزشک معالج خود بهبود بخشند.
با افزایش سن، مغز ما بطور طبیعی پیر می شود که منجر به اثراتی مانند حافظه منقطع و کاهش توده مغز می شود.
با این حال، روش هایی وجود دارد که می تواند به "حفظ فرم" مغز برای مدت طولانی و کاهش روند اجتناب ناپذیر پیری کمک نماید. همین طور تعدادی از عوامل اصلی وجود دارند که بر سلامت مغز در طول زندگی تأثیر می گذارد.
شواهد زیادی وجود دارد که نشان میدهد سلامت مغز و سلامت قلب و عروق ارتباط تنگاتنگی باهم دارند، بدین سبب لطمه به قلب و سیستم عروقی می تواند بر مغز تأثیر منفی بگذارد.
طبق اعلام قبلی انجمن قلب آمریکا، ۷ عامل فشارخون بالا، کلسترول بالا، قندخون بالا، کم تحرکی، رژیم غذایی نامناسب، شاخص توده بدنی بالا و استعمال دخانیات همه سلامت قلب و عروق را در معرض خطر قرار می دهند.
با این حال، خبر خوب این است که اینها همه عوامل محیطی هستند که افراد می توانند آنها را اصلاح نمایند.
حال انجمن قبل آمریکا بر اهمیت این هفت عامل برای حفظ سلامت نه فقط سیستم قلبی عروقی بلکه مغز نیز تاکید می کند.
دکتر «رونالد لازار»، از دانشگاه آلاباما، در این زمینه می گوید: «بسیاری از مردم فکر می کنند فشارخون بالا، دیابت نوع ۲ و سایر عوامل خطر فقط بر سلامت قلب تأثیر می گذارند، اما همین عوامل خطرناک بر سلامت مغز ما هم تأثیر می گذارند.»
دکتر لازار خاطرنشان می کند: «مراقبت های اولیه در پیشگیری یا به تعویق انداختن زوال شناختی بسیار مهم هستند.»
علاوه بر ۷ عامل قبلی اعلام شده، پژوهشگران معتقدند شش عامل دیگر نیز در مورد سلامت مغز بسیار مهم هستند. این عوامل با گذشت زمان بر توانایی شناختی تأثیر می گذارند.
این ۶ عامل عبارتند از افسردگی، انزوای اجتماعی، مصرف مشروبات الکلی، اختلالات خواب، عدم تحصیلات کافی و کاهش شنوایی.


منبع:

1400/01/05
16:37:52
5.0 / 5
903
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است