یافته جدید محققان؛

ارتباط آلودگی نوری با افزایش ریسك زایمان زودهنگام

ارتباط آلودگی نوری با افزایش ریسك زایمان زودهنگام مستر لمون: دانشمندان برای نخستین بار به مطالعه تاثیر آلودگی نوری بر سلامت جنین بر طبق اندازه گیری مستقیم آلودگی نور پرداختند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه کلورادو آمریکا با بهره گیری از یک قاعده تجربی کشف شده در فیزیک موسوم به «قانون واکر»، به شواهدی از کاهش وزن هنگام تولد، کوتاه شدن طول مدت حاملگی و زایمان های زودرس پی بردند.
به گفته پژوهشگران، در نتیجه افزایش روشنایی شب، احتمال زایمان زودرس می تواند تقریباً ۱.۴۸ درصد افزایش یابد. مشخصه روشنایی شب این است که می توانید فقط یک چهارم تا یک سوم ستاره هایی را که در آسمان طبیعی آلوده نشده شب قابل مشاهده هستند را دید.
«موژه یانگ»، یکی از نویسندگان این تحقیق، در این زمینه می گوید: «یکی از مکانیسم های بیولوژیکی احتمالی این یافته ها، اختلال ریتم شبانه روزی ناشی از آلودگی نور است. اختلال در ریتم شبانه روزی می تواند موجب اختلالات خواب شود که متعاقباً منجر به نتایج نامطلوب زایمان می شود.»
یانگ در ادامه می افزاید: «درحالیکه استفاده بیشتر از نور مصنوعی در شب اغلب با رونق اقتصادی بیشتری هم راه است، اما مطالعه ما فواید تاریکی را که اغلب نادیده گرفته می شود، نشان میدهد. ما باید درک نماییم که ساعت بیولوژیکی بدن انسان، مانند همه موجودات زنده روی زمین، به "تاریکی" بعنوان قسمتی از چرخه تاریکی-روشنایی نیاز دارد تا عملکردهای فیزیولوژیکی، مانند خواب، به شکل مؤثری تنظیم شوند.»
اگرچه در جامعه مدرن امروزی، نور مصنوعی در شب لازم و لازم است اما می تواند سبب اختلال در ریتم شبانه روزی بدن انسان شود و در نتیجه یک آلاینده تلقی می شود.


منبع:

1399/11/10
23:56:32
0.0 / 5
1006
تگهای خبر: حاملگی , سلامت , كاهش وزن
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است