رئیس دانشگاه علوم پزشكی یاسوج خبر داد

میزان بروز كرونا در كهگیلویه و بویراحمد 12 7درصد بیشتر از كشور

میزان بروز كرونا در كهگیلویه و بویراحمد 12 7درصد بیشتر از كشور به گزارش مستر لمون كهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشكی یاسوج اظهار داشت: تعداد فوتی های كرونایی استان به ۲۳۰ نفر رسید كه از این تعداد ۲۰۲ نفر دارای بیماری زمینه ای و ۲۸ نفر فاقد بیماری زمینه ای بودند.


پرویز یزدانپناه روز شنبه ۱۷ آبان ماه در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونای استان اضافه کرد: تابحال تعداد ۱۱۳هزار و ۱۲۶ نفر مراجعات سرپایی در سطح استان داشتیم و روزانه حدود ۱۱۰۰ نفر به مراکز درمانی و بهداشتی و بیمارستان های دانشگاه رجوع می کنند.
وی خاطرنشان کرد: تعداد کل افراد با مشکلات تنفسی یا مشکوک به کرونا که تابحال در بیمارستان های استان بستری شدند ۷۸۵۳ نفر بوده که از این تعداد ۷۴۲۹ نفر مرخص شدند و باوجود افزایش تعداد بستری ها در هفته گذشته، حالا تعادلی بین تعداد بستری و ترخیص وجود دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهارکرد: هم اکنون تعداد افراد بستری شده در سطح استان ۴۲۴ نفر است که از این تعداد ۱۶۴ نفر کرونا قطعی هستند که ۲۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.
یزدانپناه ضمن اشاره به اینکه تعداد بهبودیافتگان کامل ۱۱هزار و ۸۲۶ نفر (۸۲ درصد) است، اظهار داشت: روز گذشته دو نفر فوتی داشتیم که تعداد فوتی های کرونایی استان به ۲۳۰ نفر رسید که از این تعداد ۲۰۲ نفر بیماری زمینه ای داشتند و ۲۸ نفر فاقد بیماری زمینه ای بودند.
وی بیان نمود: میزان بروز بیماری در کشور ۷.۸ در یک هزار نفر و در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۰.۵ در هر یک هزار نفر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: میزان کشندگی بیماری کرونا در کشور ۵.۶ درصد و در استان ۱.۶ درصد و میزان مرگ و میر در کشور به ازای هر هزار نفر، ۴۴.۴ و در استان ۳۲.۲ است.
یزدانپناه تصریح کرد: تابحال ۴۵ هزار و ۷۱۶ نمونه در استان گرفته شده است و روزانه بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ نمونه دریافت می نماییم و با وجود تنها یه دستگاه pcr در استان و کار شبانه روزی همکاران در هر شبانه روز تعداد حدود ۴۰۰ تا ۴۴۰ نمونه آزمایش می شوند.
وی اظهار داشت: شاخص نمونه گیری در کشور ۶.۱ درصد و در استان کهگیلویه و بویراحمد ۶.۵ درصد است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: روز گذشته ۳۳۳ نمونه از آزمایشگاه سلولی-مولکولی یاسوج دریافت کردیم که حدودا ۵۰ درصد این نمونه ها مثبت گزارش شد و بیشترین موارد مثبت در ارتباط با شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و چرام بود.
یزدانپناه اظهار داشت: شاخص مثبت بودن نمونه ها در کشور حدود ۱۳ درصد و در استان کهگیلویه و بویراحمد حدود ۳۲ درصد است.
وی اضافه کرد: به صورت کلی تعداد موارد بستری در استان طی هفته گذشته افزایش و تعداد فوتی های کرونا در استان کاهش داشته که این تعداد نسبت به میانگین کشوری کاهش یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار نمود: تعداد تخت های بیماران کرونایی در بیمارستان شهید جلیل یاسوج را به ۲۴۰ تخت رسانده ایم و تعداد تخت های بیمارستان های شهید رجایی گچساران و امام خمینی دهدشت را هم افزایش دادیم.
به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، یزدانپناه اظهار داشت: بیمارستان ۳۲ تخت خوابی شهرستان باشت هم آماده بهره برداری است.
منبع:

1399/08/17
19:37:48
5.0 / 5
1231
تگهای خبر: بیماری , پزشك , درمان , شكلات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است