دستگیری مامای یزدی به سبب سقط جنایی جنین

دستگیری مامای یزدی به سبب سقط جنایی جنین مستر لمون: ایسنا/یزد مدیر درمان دانشگاه علوم پزشكی یزد از دستگیری و تعطیلی واحد درمانی یك ماما در این استان نه به سبب قصور و تخلف پزشكی بلكه به سبب جٌرم سقط جنایی جنین آگاهی داد.


دكتر «محمدحسین زارع» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در این رابطه اشاره كرد: عاملی كه سبب دستگیری این فرد و تعطیلی واحد درمانی وی شده، قصور و تخلف پزشكی نبوده بلكه جرمی است كه در حیطه درمان صورت داده است.
وی سقط غیرقانونی جنین را جرم اصلی این ماما خواند و اظهار داشت: سقط جنین در سه حالت درمانی، حادثه ای و جنایی انجام می شود كه جرم این فرد متخلف از نوع سقط جنایی مشخص شده است.
زارع اظهار نمود: در انواع سقط درمانی و حادثه ای كه گردنگیر آن به سلامت مادر یا جنین مربوط است، تائیدیه سه پزشك و پزشك قانونی مورد نیاز است ولی از نظر قوانین، مبادرت به سقط جنین بدون شرایط مذكور با عنوان سقط جنایی، جرم شمرده می شود و مشمول مجازات كیفری است.
مدیر درمان استان درانتها با تاكید بر نظارت علوم پزشكی بر واحدهای درمانی و بهداشتی، اشاره كرد: هر چند این مساله مربوط به حیطه ی قضایی است اما نظارت كاملی بر فعالیت واحدهای درمانی استان وجود دارد و از هر نوع اقدام غیرقانونی و تخلف در حیطه پزشكی ممانعت می شود.
منبع:

1398/10/23
22:04:25
5.0 / 5
4284
تگهای خبر: پزشك , درمان , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است