طرح دولت مجارستان برای درمان رایگان نازایی

طرح دولت مجارستان برای درمان رایگان نازایی مستر لمون: دولت مجارستان در قالب طرح افزایش نرخ زاد و ولد در این كشور، مسئولیت اداره شش كلینیك نازایی را كه قبل از این در اختیار بخش خصوصی بوده بدست می گیرد و بنابر اعلام مقامات این كشور، تصمیم تازه از شروع ماه آینده میلادی به اجرا در خواهد آمد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دولت مجارستان كه پیشبرد سیاست های ضدمهاجرتی را در دستور كار دارد، می كوشد بی آنكه مهاجرت را تشویق كند نرخ زاد و ولد را در این كشور بالا ببرد. قبل از این "ویكتور اوربان"، نخست وزیر این كشور، اعلام نموده بود كه دولت مالیات خانواده های بزرگ را می كاهد تا شاهد رشد نرخ زاد و ولد در این كشور باشد.
در این راستا "نواك كاتالین"، وزیر كشور مجارستان گفته است كه هزینه های دارو و درمان نازایی در این كشور از این پس رایگان خواهد بود.
بنابر گزارش یورونیوز، همچون تدابیری كه دولت ویكتور اوربان برای افزایش جمعیت اتخاذ نموده است می توان به موارد زیر اشاره كرد:
- بانوانی كه بیشتر از چهار فرزند بدنیا بیاورند از معافیت مالیاتی عمده برخوردار خواهند شد.
- اعطای وام های كم بهره بالای ۳۰ هزار یورویی برای بانوانی كه برای نخستین بار در زیر ۴۰ سال ازدواج می كنند. یك سوم بدهی های این زنان به بانك ها نیز بخشیده خواهد شد.
- بعد از تولد فرزند دوم، دولت مبلغ ۳۱۵۰ یورو به وام مسكن خانواده می افزاید. پس از فرزند سوم ۱۲۸۵۰ یورو و به ازای هر فرزندی كه بعد از سومین فرزند متولد شود ۳۱۵۰ یورو به بودجه وام خانواده افزوده خواهد شد.
- شمار گهواره های مهدكودك های مجارستان تا سال ۲۰۲۲ میلادی به ۲۱ هزار افزایش پیدا خواهدنمود.

میزان كلی باروری مجارستان در مقایسه با اروپا
بنابر اعلام كمیسیون اتحادیه اروپا، هر زن اروپایی به طور میانگین برای بقای نسل باید دو فرزند بدنیا بیاورد. این در حالیست كه الان میزان كلی باروری در قاره اروپا چیزی كمتر از یك و نیم ثبت شده است و در این میان مجارستان با میانگین ۱.۴۵ یكی از نرخ های پایین و آگهی دهنده اروپا شمرده می شود.
فرانسه با نرخ ۱.۹۲ و سوئد با ۱.۸۸ به رغم كسب بهترین رتبه ها در اروپا، همچنان از استانداردهای این منطقه پایین تر هستند.
منبع:

1398/10/03
12:55:16
5.0 / 5
4614
تگهای خبر: دارو , درمان , هزینه
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است