معاون وزیر بهداشت اعلام كرد

تحقق كامل برنامه پزشك خانواده تا ۱۴۰۲

تحقق كامل برنامه پزشك خانواده تا ۱۴۰۲ به گزارش مستر لمون معاون بهداشت وزارت بهداشت از تحقق كامل برنامه پزشك خانواده و نظام ارجاع تا سال ۱۴۰۲ اطلاع داد.


دكتر علیرضا رئیسی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به تعریف ۱۲ گام اجرایی برای برنامه پزشك خانواده، اظهار نمود: تا امروز ۶ گام این طرح اجرایی شده است.
وی با اشاره به اینكه در شرایط فعلی پنج استان اقدامات خویش را برای اجرای این برنامه به مراحل انتهایی رسانده اند، افزود: منظور از مراحل انتهایی اتصال سطح یك خدمات به سطح دو و سطح دو به سه است كه در شرایط فعلی و در این پروسه سطح یك تقریباً به اتمام رسیده و سطح یك به دو در استان های منتخب بین ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت داشته است.
وی، فاز بعدی پیشرفت را اتصال سایر بخش های پاراكلینیك و داروخانه ها و همینطور بخش خصوصی سطح یك به سامانه وزارت بهداشت عنوان نمود و اظهار داشت: در صورت تحقق این سطح، انتظار ما این است كه تا آخر سال آینده در ۵ استان منتخب بتوانیم این اتصالات را انجام داده و ان شاالله بین سال های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ این برنامه در كشور به بهره برداری كامل برسد.
رئیسی با اشاره به اینكه تا سال آینده گام هفتم این برنامه محقق می شود، خاطرنشان كرد: گام هفتم شامل اتصال سطح یك و دو و سطح یك بخش خصوصی به سامانه، اتصال بیمه ها و مباحثی همچون استحقاق سنجی درمان و خدمات است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینكه گام هفتم بعنوان مهم ترین گام تا سال ۹۸ اجرا می گردد، اضافه كرد: اگر این گام برداشته شود، راه بسیار هموارتر خواهد شد و در صورت تأمین منابع، تا سال ۱۴۰۲ برنامه كامل خواهد شد.
او همینطور با اشاره به طراحی اپلیكیشن "خود مراقبتی" وزارت بهداشت با قابلیت نصب بروی گوشیهای هوشمند، اظهار داشت: با نصب این اپلیكیشن امكان اتصال افراد به پرونده الكترونیك سلامت و به دنبال آن امكان رصد سلامتی و سایر اطلاعات سلامتی خویش را پیدا می كنند.
رئیسی در انتها با اشاره به اینكه اپلیكیشن "خود مراقبتی" نیمه اول سال ۹۸ راه اندازی می شود، اظهار نمود: هم اكنون برای ۷۵ میلیون ایرانی پرونده الكترونیك سطح یك تشكیل شده و كل این ۷۵ میلیون نفر می توانند با نصب اپلیكیشن از خدمات آن بهره مند شوند.1397/12/06
14:41:31
5.0 / 5
4644
تگهای خبر: برنامه , بیمه , پزشك , خدمات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است