وزیر بهداشت تاكید كرد

ضرورت استفاده از امكانات درمانی دستگاه های مختلف برای كمك به نیاز دولت

ضرورت استفاده از امكانات درمانی دستگاه های مختلف برای كمك به نیاز دولت مستر لمون: وزیر بهداشت با اشاره به ضرورت كمك مراكز بهداشتی و درمانی گوناگون بخش های مختلف به نیاز دولت در بخش درمان اظهار داشت: برنامه ای در دست داریم تا با بخش های مختلف همچون نیروهای مسلح، شركت نفت و دیگر دستگاه ها صحبت نماییم و دیوارهای بین ما و این دستگاه ها برداشته شود و از كلیه امكانات كشور برای همه مردم مختلف استفاده نمائیم.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا دكتر سعید نمكی در حاشیه افتتاح چند پروژه بهداشتی و درمانی در ماهشهر كه امروز (۲۵ بهمن ماه) انجام شد، اظهار نمود: با بهره گیری از ظرفیت های درمان بخش های مختلف ضریب اشغال مجموعه ها و كارایی آنها بالاتر می رود همین طور هزینه های كمرشكن این مجموعه ها كاسته می شود و مردم خدمات بیشتری دریافت می كنند.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: مشكلاتی همچون كمبود نیروی انسانی، متخصصان مورد نیاز و بحث مجزا شدن شبكه بهداشت و درمان در این منطقه وجود دارد كه بطور قطع به یكایك این مشكلات رسیدگی خواهد شد و تا حد مقدورات وزارت بهداشت و وزارت كشور پیگیری می شود.

وی اضافه كرد: به سهم خودمان قول می دهیم در اسرع وقت نیروی متخصص، نیروی پرستار و پیراپزشك در این منطقه امكانات فراهم گردد.

نمكی با اشاره به اینكه ماهشهر یك شهر صنعتی است اما ظرفیت و امكاناتی برای سوانح و سوختگی ندارد، اظهار داشت: یكی از بحث ها در این زمینه توسعه اورژانس برای خدمت رسانی سریع تر است كه در این زمینه پایگاه های اورژانس در حال افزایش می باشد. با عنایت به اینكه بخش های سوختگی را نمی توان در هر جایی قرار داد، باید در كنار اورژانس ها امكانات موقتی برای تثبیت بیمار گرفتار سوختگی فراهم سپس بیمار به مراكز سوختگی مجهزتر ارجاع داده شود.

به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا امروز با حضور وزیر بهداشت، مركز فوریت های پزشكی و اورژانس ۱۱۵، مركز خدمات جامع سلامت شماره یك و اورژانس بیمارستان راه زینب در ماهشهر امروز (۲۵ بهمن ماه) افتتاح شدند.

مركز فوریت های پزشكی و اورژانس ۱۱۵ با ۶۳۰ مترمربع و با ۵۶۰ میلیون تومان هزینه، تجهیز و به راه افتاده است. همین طور مركز خدمات جامع سلامت شماره یك با مساحت ۶۳۰ مترمربع و با هزینه و تجهیز ۲۴۰ میلیون تومان و اورژانس بیمارستان راه زینب ماهشهر باز با ۱۵۰۰ مترمربع و ۳.۵ میلیارد تومان افتتاح شده است.

این بیمارستان تك تخصصی (زنان و زایمان) دارای هفت تخت بستری، پنج تخت تروما، سه تخت تزریقات، یك تخت CPR ( احیا) و یك تخت معاینه پزشك است.

همچنین با حضور نمكی ساختمان جدید ستاد شبكه بهداشت و درمان و مركز بهداشت شادگان و پایگاه اورژانس جاده ای خور دورق افتتاح شدند.
ساختمان جدید ستاد شبكه بهداشت و درمان و مركز بهداشت شادگان، ۱۰۰۰ متر مربع زیربنا دارد و هزینه ساخت آن بدون لحاظ مبالغ مرتبط به خرید تجهیزات ۳۰ میلیارد ریال بوده است.
همچنین پایگاه اورژانس جاده ای خور دورق شادگان با هزینه ساخت، تجهیز و خرید آمبولانس حدود ۲ میلیارد ریال و در ۱۵۰ مترمربع به بهره برداری رسیده است.
بانك خون بیمارستان شهید معرفی زاده شادگان باز امروز با حضور وزیر بهداشت، امروز (۲۵ بهمن ماه) به بهره برداری رسید.
این مركز با هزینه ۵ میلیارد ریال راه اندازی و تكمیل شده است كه ۲۷۰ میلیون تومان از این مبلغ مربوط به خرید تجهیزات بوده است. این بانك خون با دو پزشك به صورت رسمی شروع به كار كرده است.
بانك خون بیمارستان شهید معرفی زاده شادگان به سیستم آنلاین انتقال خون كشور متصل است همین طور با حضور وزیر بهداشت ستاد مركز فوریت ها و پایگاه اورژانس شهری شادگان كه با هزینه حدود یك میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به وجود آمده است، به بهره برداری رسید.1397/11/26
22:16:51
5.0 / 5
4355
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است