كشف و توقیف استنت های قلبی غیر استاندارد

كشف و توقیف استنت های قلبی غیر استاندارد مستر لمون: مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت، اظهار داشت: به همت كارشناسان تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت و دستگاه قضائی، استنت های قلبی غیر استاندارد و قاچاق به ارزش یك میلیون یورو در گمرك فرودگاه امام (ره) پیش از ترخیص و ورود به بازار كشف و ضبط شد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، تداوم و تشدید نظارت ها بر فرآیند واردات و ترخیص و ایمنی و سلامت كالاهای سلامت همچون تجهیزات و ملزومات پزشكی موضوعی است كه در هفته های اخیر مورد تاكید سرپرست وزارت بهداشت بوده است.
در این رابطه دكتر رضا مسائلی، مشاور وزیر و مدیر كل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت از توقیف تجهیزات پزشكی غیر استاندارد وارداتی با ارز دولتی آگاهی داد و اظهار داشت: به دنبال بازدیدهای مستمر و ادواری كارشناسان تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت و همكاری دادسرای جرایم پزشكی، محموله مورد نظر كشف و شخص متخلف دستگیر و تجهیزات پزشكی غیر استاندارد توقیف شد.
ایشان سپس اشاره كرد: با انجام تحقیقات و بررسی های كارشناسی انجام شده، شركت مذكور در زمینه تهیه و توزیع تجهیزات غیرمجاز استنت قلبی اقدام نموده كه سپس بررسی اسناد و مدارك این شركت، مشخص شد كه یك میلیون یورو بابت این محموله غیراستاندارد پرداخت كرده است.
مسائلی اشاره كرد: در معیت پلیس آگاهی و با حضور در فرودگاه امام (ره)، كالاها پیش از اینكه در بازار توزیع شوند، در گمرك توقیف شد.
مدیر كل تجهیزات پزشكی با اشاره به اینكه شركت متخلف سابق بر این باز در زمینه قاچاق، گران فروشی و اظهارات خلاف واقع، تخلفاتی را مرتكب شده است، اضافه كرد: با هماهنگی بانك مركزی و بانك عامل، ضمانت هایی كه بابت ارز از شركت متخلف گرفته شده است با هدف پیشگیری از تضییع حقوق بیت المال به اجرا گذاشته خواهد شد.
به گزارش وبدا، وی اشاره كرد: كلیه واردكنندگان تجهیزات پزشكی مكلفند تمامی تجهیزاتی كه با ارز دولتی وارد كرده اند در سامانه توزیع تجهیزات پزشكی وارد نمایند و برابر دستورالعمل های ابلاغی نسبت به توزیع اقدام نمایند و مادامی كه كالا در سامانه اطلاعاتش درج نشود، شركت بدهی اش به دولت تسویه نخواهد شد.
دكتر مسائلی درانتها از مدیران فنی شركت های تولید كننده، تأمین كننده و توزیع كننده تجهیزات پزشكی خواست، بر فرآیند عرضه و توزیع تجهیزات نظارت مستمر و جدی داشته باشند چونكه هرگونه اهمال در این خصوص سبب تهدید سلامت جامعه و بی نظمی در نظام خدمت رسانی و سلامت كشور می شود.1397/11/12
14:02:20
5.0 / 5
4902
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است