سازمان غذا و دارو آمریكا هشدار می دهد؛

ارتباط برخی آنتی بیوتیك ها با پارگی مرگبار عروق قلبی

ارتباط برخی آنتی بیوتیك ها با پارگی مرگبار عروق قلبی به گزارش مستر لمون بر اساس گزارش سازمان غذا و دارو آمریكا، بیماران باید از مصرف گروهی از آنتی بیوتیك های موسوم به فلوروكینولون ها به علت بالا رفتن خطر پارگی عروق قلب اجتناب كنند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، به قول مقامات مسئول این سازمان، این نوع پارگی ها موسوم به "پارگی آئورت" می تواند منجر به خونریزی خطرناك یا حتی مرگ شود.
به گفته كارشناسان، افزایش این ریسك پارگی با استفاده از آنتی بیوتیك فلوروكینولون، چه به صورت تزریقی و چه به شكل قرص، افزایش می یابد و بیماران در معرض ریسك بالا نباید از این داروها استفاده كنند، مگر آنكه هیچ گزینه درمانی دیگری وجود نداشته باشد.
فلوروكینولون ها همچون آنتی بیوتیك های مورداستفاده در درمان مشكلات دستگاه تنفسی فوقانی هستند كه بیشتر از سه دهه استفاده می شوند. این گروه از داروها شامل Cipro (سایپروفلوكساسین)، Levaquin (لووفلوكساسین)، Factive (gemifloxacin)، و Avelox (moxifloxacin) هستند.
طبق گزارش سازمان غذا و دارو آمریكا، افراد در معرض خطر شامل افراد دارای سابقه انسداد عروق خونی، فشارخون بالا، برخی اختلالات ژنتیكی كه شامل تغییرات عروق خونی می شوند، و افراد مسن هستند.
با این حال متخصصان سفارش می كنند افرادی كه هم اكنون آنتی بیوتیك فلوروكینولون مصرف می كنند، نباید بدون مشورت با پزشك شان مصرف داروی شان را قطع كنند.

1397/10/03
18:54:53
5.0 / 5
4855
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است