مطالعه جدید نشان می دهد؛

كمبود خواب ریسك زوال عقل در سالمندان را زیاد می كند

كمبود خواب ریسك زوال عقل در سالمندان را زیاد می كند مستر لمون: طبق نتایج یك تحقیق جدید سالمندانی كه خواب خوب و راحتی نداشته باشند در معرض خطر مبتلا شدن به زوال عقل هستند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، یافته ها نشان داده است كه مدت زمان كمتر بودن در حالت خواب REM (حركت سریع چشم) (حالتی از خواب كه فرد در آن حالت خواب می بیند) و طولانی شدن زمان ورود به خواب REM، هم می تواند خطر مبتلا شدن به زوال عقل را افزایش دهد.
هر میزان كاهش در مدت زمان خواب REM با ۹ درصد افزایش ریسك مبتلا شدن به هر نوع زوال عقل و ۸ درصد افزایش ریسك مبتلا شدن به زوال عقل از نوع آلزایمر مرتبط می باشد.
متیو پاس، سرپرست تیم تحقیق در دانشگاه بوستون، در این باره می گوید: «مراحل مختلف خواب امكان دارد تاثیر متفاوتی بر خصوصیت های كلیدی بیماری آلزایمر گذارد. یافته های ما نشان داده است مكانیسم خواب REM می تواند بعنوان پیش بینی كننده زوال عقل در نظر گرفته شود.»
در این مطالعه، تیم محققان ۳۲۱ شركت كننده بالای ۶۰ سال را مورد مطالعه قرار دادند.
بروز اختلال خواب در افراد مبتلا به زوال عقل شایع است. اما معلوم نیست كه ایا اختلال خواب در نتیجه زوال عقل اتفاق می افتد یا خواب مختل شده با ریسك زوال عقل در اینده مرتبط می باشد.
مطالعه قبلی نشان داده است افرادی كه به صورت مداوم بیشتر از ۹ ساعت در شب می خوابند، در مقایسه با افرادی كه ۹ ساعت كمتر می خوابیدند، دو برابر بیشتر در معرض خطر مبتلا شدن به زوال عقل در ۱۰ سال بعد قرار داشتند.
به گفته محققان باید تحقیقات بیشتری برای تعیین اینكه آیا خواب REM به حفاظت از مغز در مقابل زوال عقل كمك می نماید یا به تغییرات اولیه مغزی كه همراه با زوال عقل هستند، حساس است، صورت گیرد.

1397/09/07
19:21:43
5.0 / 5
4838
تگهای خبر: بیماری , مغز
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است