تاثیر دو تركیب دارویی بر كاهش خطر سرطان روده

تاثیر دو تركیب دارویی بر كاهش خطر سرطان روده مستر لمون: محققان در مطالعه ای به بررسی چگونگی تاثیر مصرف آسپرین و اسیدهای چرب امگا ۳ در كاهش خطر مبتلا شدن به سرطان روده پرداختند.به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، داروی آسپرین و اسیدهای چرب امگا ۳ بر جنبه های مختلف سلامت تاثیر مثبت دارند و محققان پیوسته به بررسی چگونگی تاثیرگذاری آنها پرداخته اند. نتایج یك بررسی جدید نشان داده است مصرف هر دو دارو می تواند بر كاهش خطر مبتلا شدن به سرطان روده تاثیر داشته باشد.

سرطان روده از رشد غیر طبیعی بافت ها یا پولیپ ها در روده ناشی می گردد. خیلی از این پولیپ ها خوش خیم هستند اما بعضی از آنها می توانند به تومورهای سرطانی منجر شوند.

محققان انگلیسی در این بررسی جدید به این مورد پرداختند كه آیا مصرف داروی آسپرین و اسیدهای چرب امگا ۳ می تواند از تعداد پولیپ های روده مستعد سرطانی شدن در افرادی كه در معرض مبتلا شدن به سرطان روده هستند، بكاهد؟ محققان مطالعاتی را روی ۷۰۹ بیمار كه در معرض فزاینده مبتلا شدن به سرطان روده بودند، انجام دادند.

این بیماران به چهار گروه تقسیم شدند. گروه نخست تنها داروی آسپرین، گروه دوم تنها مكمل اسیدهای چرب امگا ۳، گروه سوم تلفیقی از هر دو دارو و گروه چهارم داروی مشابهی را دریافت نمودند.

به گزارش مدیكال نیوز تودی، محققان در نهایت مشاهده نمودند كه مصرف همزمان اسیدهای چرب امگا ۳ و آسپرین تاثیر پیشگیرانه ای در خطر مبتلا شدن به سرطان روده داشته است كه از داروهای نسبتا ارزان و بی خطر برای بیماران است.
1397/08/30
15:49:41
5.0 / 5
5135
تگهای خبر: دارو , سلامت , مكمل
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است