معاون سازمان بیمه سلامت ایران هشدار داد

خطر كاهش تعهدات سازمان بیمه سلامت ایران در سال آتی

خطر كاهش تعهدات سازمان بیمه سلامت ایران در سال آتی مستر لمون: معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به منابع پیش بینی شده در لایحه بودجه ۹۷، نسبت به خطر محدود شدن عرضه خدمات به بیمه شدگان اخطار داد و اظهار داشت: بر این اساس در جهت رعایت اصل تعادل منابع و مصارف، علی رغم عدم تمایل به كاهش تعهدات در سطح گیرندگان خدمات، ناچار خواهیم بود راهكارهای كاهشی در حوزه های مختلف اتخاذ نماییم.


دكتر آناهیتا كشاورزی در گفت وگو با ایسنا، با تاكید بر اینكه در صورت عدم تامین منابع و بودجه سازمان، خدمات پایه دچار صدمه می شوند، اظهار داشت: با عنایت به منابع پیش بینی شده برای سال ۹۷ و كسر هزینه های جاری عملیاتی و سطح یك روستاییان، برای عرضه خدمات سطح دو و سه كل منابع در اختیار سازمان مشروط به تحقق ۱۰۰درصدی، حداكثر معادل عملكرد سال ۹۵ خواهد بود. این در شرایطی است كه در سال ۹۶ با عنایت به رشد پنج درصدی تعرفه و بررسی رشد سال های گذشته ناشی از توسعه خدمات، افزایش جمعیت و افزایش دسترسی، پیش بینی شده است كه در مجموع، هزینه ها ۲۰ درصد نسبت به سال ۹۵ افزایش داشته باشد.
وی ادامه داد: با توجه به این توضیحات و همینطور بودجه در نظر گرفته شده برای سال آتی، در سال ۹۷ نه تنها نباید هیچ گونه افزایش تعرفه، افزایش تعهد و جمعیتی داشته باشیم، بلكه باید حداقل ۲۰ درصد هزینه ها را كاهش دهیم. بر این اساس در جهت رعایت اصل تعادل منابع و مصارف، علی رغم عدم تمایل به كاهش تعهدات در سطح گیرندگان خدمات، ناچار خواهیم بود راهكارهای كاهشی در حوزه های مختلف اتخاذ نماییم. بدون شك كاهش در عرضه خدمات به مردم، منجر به كاهش درآمد بیمارستان ها و موسسات تشخیصی - درمانی و افزایش بدهی ها خواهد شد و شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی دچار مشكل خواهند شد و تبعات جدی در كشور به همراه خواهد داشت.
كشاورزی اضافه كرد: در مورد راهكارهای كاهش هزینه می توان به این موارد اشاره كرد؛ كوچك شدن بسته خدمات، كاهش جمعیت تحت پوشش صندوق بیمه همگانی رایگان، عدم عقد قرارداد با موسسات جدید و عدم تقبل هزینه ناشی از توسعه مراكز طرف قرارداد (تخت های اضافه و بخش های جدید). همینطور اجرای برخی احكام برنامه ششم توسعه همچون پوشش بیمه الزامی برای تمامی آحاد كشور و پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در كشور امكان پذیر نخواهد بود.
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: عدم امكان پرداخت هزینه های آموزش در بیمارستان ها همچون پرداخت هزینه های كمك جراح به رزیدنت ها و فلوهای آموزشی و... ، حذف پرداخت k دوم اعضای تمام وقت هیات علمی و درمان، كاهش بسته خدمات فعلی در حوزه دارو و خدمات، مشاركت حداقل ۵۰ درصدی بیمه شدگانی كه هم اكنون به صورت مجانی تحت پوشش صندوق بیمه سلامت همگانی هستند به جز افراد تحت پوشش بهزیستی و كمیته امداد از دیگر اقدامات به منظور رعایت اصل تعادل منابع و مصارف است.
كشاورزی تصریح كرد: علی رغم تلاش های سازمان برنامه و بودجه، به علت محدودیت منابع، بودجه سازمان كاهش یافته است و امید است با همكاری و تعامل مجلس و دولت این كسری بودجه تامین شده تا از كاهش عرضه خدمات به بیمه شدگان جلوگیری شود.1396/10/01
14:34:02
5.0 / 5
5605
تگهای خبر: خدمات , درمان , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است