با این ترفندها لاغر شوید

با این ترفندها لاغر شوید به گزارش مستر لمون اگر كاهش وزن با انواع رژیم های مختلف و ورزش های سخت خسته تان كرده است و به دنبال راه جدیدی برای كم كردن وزن می باشید با ترفندهای ساده زیر به راحتی می توانید وزن خود را كاهش دهید.


رژیم گرفتن كار آسانی نیست. شاید تصور كنید هدف اصلی رژیم خوردن غذاهای سالم است اما مهم وفق دادن خود با عادت های غذایی نوین است. برای این كه فرآیند كاهش وزن های اضافی راحت تر شود این ۶ ترفند را به كار ببرید.
  
همیشه كوچك ترین غذا را سفارش دهید
منوی غذا را با دقت بخوانید. حتی اگر در رستوران های فست فود كه انواع غذاهای ناسالم دارند. از بین همبرگر مینی و دوبل كمترین را انتخاب كنید. معمولا كسانی كه غذای اصلی سفارش نمی دهند حتی اگر احساس سیری هم دارا باشند هر چه سر میز غذا باشد می خورند. پس به جای حذف غذای اصلی كوچك ترینش را سفارش بدهید.
  
خوش بین باشید تا افكارتان مثبت شود
تنها روی افكار خوب تان تمركز كنید و اهداف تان را به روشی مثبت مثل مانترا تكرار كنید. به عنوان مثال: “نیم كیلو كم كردم این عالیه” “آهسته ولی مطمئن” من می توانم به دسر نه بگویم” “من می توانم كمتر غذا بخورم” این جملات خوش بینانه به شما كمك می كند با نگرشی مثبت به اهداف تان برسید.
 
تنها غذا بخورید
هنگامی كه می خواهید در برنامه غذایی تان تغییر ایجاد كنید از دوستان و خانواده می خواهید كه در این راه كمك تان كنند. البته از نظر علمی ثابت شده كسانی كه گروهی غذا می خورند بیشتر پرخوری می كنند چون زمان بیشتری سر میز غذا می گذرانند و علاوه بر این هنگام صحبت كردن و خندیدن نمی توان مقدار غذا خوردن را كنترل كرد. حتما نیاز نیست كه هنگام غذا خوردن تنها باشید اما سعی كنید همان مقداری كه قرار است بخورید را سر میز بیاورید. با این كار فاقد این كه نگران مقدار غذایی كه می خورید باشید از گفتگوها لذت می برید. 
 
هر وقت گرسنه بودید موز را بو كنید
شاید این به نظر كمی احمقانه برسد اما ثابت شده كه بو كردن غذاهایی چون سیب، نعناع و موز می تواند ذهن را گول بزند و باور كند كه در حال خوردن هستید. در یكی از تحقیقات كه بیش از ۳۰۰۰ نفر در آن شركت داشتند وقتی هنگام گرسنگی موز را بو می كردند كم اشتها می شدند.
  
آبی رنگ جدیدتان باشد
تحقیقات علمی نشان داده است كه رنگ آبی باعث كاهش اشتها می شود. پس كمی تغییر ایجاد كنید. به عنوان مثال سفره آبی، بشقاب یا لیوان های آبی استفاده كنید. این روانشناسی رنگ هاست. خیلی از رنگ ها اشتها را بالا می برند اما آبی اشتها را كم می كند.
 
در مقابل آینه غذا بخورید
اشتباه نكنید این كار احمقانه و بی فایده نیست. علم ثابت كرده است كه اگر هنگام غذا خوردن رو به روی آینه بایستید مقدار غذایی كه می خورید یك سوم كاهش پیدا می كند.
1396/04/26
22:29:20
5.0 / 5
5258
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است