سلامتی غذاهای فست فود را تشخیص دهید

سلامتی غذاهای فست فود را تشخیص دهید مستر لمون: اگر علاقمند به خوردن غذاهای فست فودی هستید خواندن این مطلب را از دست ندهید. این مقاله حاوی اطلاعات و نكته های بسیاری در خصوص تداوم سلامتی به هنگام خوردن غذا در بیرون از خانه می باشد یا زمانی كه در رستوران های فست فود می خواهیم تمام گروههای غذایی را مصرف كنیم.


آیا شما فكر می كنید كه غذاهای فست فود حاوی مواد مغذی هستند؟
تحقیقات نشان می دهد كه آمریكا بعنوان یك كشور استفاده كننده از غذای فست فود مشهور است و هر روز از بین 4 تا 10 نفر از افراد آمریكا غذای فست فود می خورند. بیشتر این اشخاص بنا به دلایلی مثل كمبود وقت و ارزان بودن از این غذاها استفاده می كنند.
 
اگر شما در خارج از خانه غذا می خورید رستوران های فست فود اغلب بعنوان ارزانترین گزینه انتخاب می شوند متاسفانه غذاهای فست فود دارای كالری بالا، نمك زیاد و چربی های بالایی هستند و اغلب فاقد ویتامین ها و مواد معدنی مهم می باشند بنابراین رستورانهای فست فود انتخابی برای كامل رسیدن مواد مغذی به بدن نیستند. اخیراً سیب زمینی های سرخ شده ( در روغن زیاد) تنها گزینه برای غذای گیاهی در خیلی از رستوران های فست فود است.
 
با توجه به استاندارها با سختی می توانیم بگوییم كه سیب زمینی های سرخ شده بعنوان نوعی سبزی نامیده می شوند زیرا رستورانهایی كه این مواد را سرو می كنند مقدار زیادی چربی، نمك یا شكر به سیب زمینی های سرخ شده اضافه می كنند بطوری كه مقدار لازمه بیش از مقدار معمولی می باشد و این درست نیست كه این غذاها را جزء غذاهای با منبع سبزیجات نام ببریم. هنگامی كه به رستورانهای فست فود غذاهای سالمی را پیشنهادمی كنند این خود مردم هستند كه باید آنها را انتخاب كنند.
 
انتخاب های خوب غذایی به شما كمك خواهد كرد كه یك رژیم غذایی سالم داشته باشید. بخاطر داشته باشید كنترل اندازه غذا، چربی زیاد، سس های كالری دار و آب معدنی ها به میزان مناسب استفاده شود. دانستن آنكه كدام یك از غذاهای فست فود سالمتر از بقیه هستند به شما كمك خواهند كرد كه كمتر دچار اشتباه شوید و همچنین بچه هایتان را تشویق كنید كه انتخابهای سالمی را انجام دهند.
 
رستورانهایی كه غذای فست فود سرو می كنند دستورالعملهای جدیدی را طرح كردند. مثلاً بیشتر رستورانهای فست فود اطلاعات غذایی خود را داخل وب سایت خود نوشته اند. دقت داشته باشید زمانی كه می خواهید از غذاهای فست فود استفاده كنید بهتر است از غذاهای پركالری و غیر مغذی اجتناب نمایید.
 
مثلاً افزودنیهای كالری دار مثل سس ها، كرم ها، پنیرها و غیره. مثلاً می توانید ساندویچ های خود را فاقد سس سفارش دهید یا از سس های با چربی كم یا فاقد چربی استفاده كنید. شما می توانید انتخابهای مغذی تر و دارای چربی كمتر را انتخاب كنید.
 
برخی ازانتخاب های فست فود سالم شامل مواد زیر است:
1- میوه با ماست
2- سیب زمینی پخته با سبزیجات به جای سیب زمینی سرخ شده با پنیر
3- سالادهای فاقد سس یا سس های با چربی كم یا فاقد چربی
4- همبرگر ساده و كوچك
5-  شیر فاقد چربی
6-  ساندویچ باكالری كم
7-  ساندویچ ماهی
 
زمانی كه غذای شما ناسالم است بدانید كه اغلب اوقات این غذاها با سس های ناسالم مزه دار شده اند و رنگها و مزه های آنها تغییر كرده است. منظور از سسهای ناسالم، سسهایی است كه به سرعت فاسد می شوند مثل:
 
1- سس پنیر
2- سس تارتار
 
پیشنهاد غذا برای كودكان در رستوران های فست فود:
هنگامی كه شما با فرزندانتان بیرون از منزل هستید این نكته مهم است كه چگونه غذاهای خوب فست فود را دررستوران ها می توان انتخاب كرد. بچه ها دوست دارند كه بیرون از خانه غذا بخورند ولی رشد تعداد افرادی كه اضافه وزن دارند و یا دارای چربی اضافه هستند، زیاد شده است و این موضوع به این معنی است كه بزرگ تر ها مسئولیت بیشتری برای انتخاب درست و مناسب مواد مغذی دارند و مسئله مهم اینست كه به بچه ها كمك كنیم تا انتخاب خوبی داشته باشند.
 
آمارها نشان می دهد كه تقریبا یك سوم از بچه های آمریكایی هر روز از غذاهای فست فود استفاده می كنند و كالری بالای این غذاها منجر به افزایش وزن بچه ها می شود. وقتی كه به همراه فرزندتان مجبور به خوردن غذا در این رستورانها هستید مشكل است كه جوانان، سالاد را به جای چیزبرگرها انتخاب كنند ولی شما می توانید مانع شوید از اینكه آنها به سمت انتخاب های غیر سالمتر بروند.
 
در زیر بعضی نكات مهم وجود دارد كه شما می توانید به خاطر داشته باشید:
1- نوشیدنی ها مثل نوشابه دارای كالری زیادی هستند و مواد مغذی ندارند. بچه ها می توانند به جای آن آب و شیر بخورند.
2-  مانع شدن از خوردن ناگت مرغ
3-  دوری از سرخ كردنی ها. به جای آن می توانید از سبزیجات و میوه ها مثل انگور استفاده كنید كه به غذای شما فیبر و ویتامین اضافه می كند.
4-   جعبه كودك را برای كودكان خود سفارش دهید. زیرا آنها جعبه های جالبی هستند و اسباب بازی داخل این جعبه ها را بیشتر از غذا دوست دارند و به آنها اجازه بدهید كه جعبه كودك را انتخاب كنند و از رستورانها بخواهید به جای مواد سرخ كردنی، مواد دیگری را جایگزین كنند.
5- در رستورانهایی كه جایی برای نشستن دارند اجازه بدهید كه مرغ، ماكارونی و سبزیجات را انتخاب كنند.
1396/04/23
22:11:25
5.0 / 5
5433
تگهای خبر: رستوران , فست فود , غذا , نوشابه
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است