یك روانشناس كودك:

كودكان سنگ صبور والدین نیستند!

كودكان سنگ صبور والدین نیستند! مستر لمون: یك روانشناس كودك و نوجوان با اشاره به این كه كودكان سنگ صبور والدین نیستند، تصریح كرد: احساس گناه كودكان به تبع برخی درددل های نادرست والدین با فرزندان، زمینه ساز اضطراب، احساس ناامنی و برخی اختلالاتی دیگر در بزرگسالی كودكان خواهد شد.


«مینو السادات میرركنی» به مناسبت روز جهانی كودك در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این كه والدین نباید با كودكان خود درد دل كنند، اظهار نمود: گاهی امكان دارد برای این كه فرزندمان قدر ما را بداند و شرایطمان را درك كند، به او جملاتی مثل «من به خاطر تو، این زندگی را تحمل می كنم» را بگوییم، در حالیكه متوجه تبعات چنین جملاتی نیستیم.
وی ادامه داد: این احساس گناه، زمینه ساز اضطراب، احساس ناامنی و اختلالاتی در بزرگسالی كودكان می گردد و به ندرت قابل جبران است.
این متخصص در ارتباط با تخریب ذهنیت فرزندان نسبت به همسر(والد دیگر) به واسطه حرف های والدین هم خاطرنشان كرد: این ذهنیت مشكلاتی جبران ناپذیر به سایر مشكلات خانواده اضافه می كند بنابراین والدین باید از چنین اقداماتی برحذر باشند.
وی افزود: تحقیقات نشان داده است كودكان شش ماهه ای كه پیوسته در معرض مشاجره بین والدین بوده اند، سطح هورمون استرس در آن ها افزایش پیدا كرده است بنابراین باید توجه داشته باشیم حتی در این سنین هم كودكان به موقعیت كاملاً آگاهی دارند.
این روانشناس با تاكید بر این كه تولید محیطی امن و با آرامش، نخستین و مهمترین حق هر كودك است، اظهار داشت: كودكان به انتخاب ما، به این دنیا آمده اند و ما در مقابل آن ها مسئول هستیم.
میرركنی اختلاف بین والدین را یك مسئله طبیعی دانست و اظهار داشت: والدین در عین وجود اختلافات باید به كودك نشان دهند كه دو نفر با وجود اختلاف نظر می توانند با احترام، ابراز عقاید و گوش دادن فعال به تفاهم برسند و مسائل را حل كنند.1397/07/15
23:40:26
5.0 / 5
4629
تگهای خبر: زندگی , شكلات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است