عضو انجمن متخصصان پوست كشور مطرح كرد

مكاتبه انجمن متخصصان پوست با صنف آرایشگران، تزریق ژل و بوتاكس در آرایشگاه ها، ممنوع

مكاتبه انجمن متخصصان پوست با صنف آرایشگران، تزریق ژل و بوتاكس در آرایشگاه ها، ممنوع مستر لمون: عضو انجمن متخصصین پوست كشور با اشاره به برخی اقدامات غیرمجاز زیبایی پوست در آرایشگاه ها و عوارض جبران ناپذیر آن بر متقاضیان، بر ضرورت نظارت دقیق بر این فعالیت آرایشگاه ها تاكید نمود.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دكتر مجتبی قمری با اشاره به اینكه انجام عملیات زیبایی بصورت علمی وتخصصی خوب است ولی نه به هر قیمت، اظهار داشت: گزارشات بسیار زیادی در خصوص تخلفات در آرایشگاه ها به انجمن رسیده است كه فعالیت های زیبایی مانند لیزر، تزریق ژل و بوتاكس، سولاریوم و... در اینگونه مراكز غیر قانونی صورت می پذیرد.
وی ادامه داد: انجام مداخلات تخصصی و پزشكی عوارض جبران ناپذیری به همراه دارد كه گاهی اوقات منجر به ضایعات غیر قابل جبران و مرگ هم می گردد.
قمری اظهار داشت: گزارشی در خصوص مبادرت به جراحی توسط تكنسین های غیر حرفه ای داشتیم كه منجر به مرگ شده و همینطور زیبایی را به نحوی برای همیشه از افراد گرفته است كه دیگر حتی با پول قابل بازگشت نیست.
وی یاداور شد: پوست یكی از ارگان های محافظتی بدن است و تمام سلول هایی كه روی پوست وجود دارد این وظیفه را به صورت زنجیروار انجام می دهند؛ چنانچه هر یك از اجزای محافظتی پوست دچار اختلال شود، چه به علت ژنتیكی و محیطی و اقلیمی، عملكرد پوست دچار مشكل می گردد.
وی با اشاره به اینكه آنچه پوست را متمایز می كند، عملكردش بعنوان مرز و دفاع برای اندام های داخلی بدن است و باید در برابر برخی از آزارها در امان باشد، اضافه كرد: بنابراین مبحث پوست و زیبایی بسیار برای افراد حائز اهمیت است، اما در این مراكز غیرمجاز كه فعالیت های غیرقانونی صورت می گیرد، عوارض جبران ناپذیری به پوست وارد می گردد.
قمری اظهار داشت: متخصصین پوست كشور آموزش دیده اند كه اگر عارضه ای رخ داد چگونه با مبحث برخورد كنند و مسئولیت عملكرد خویش را به عهده می گیرند و قانون هم از آنها حمایت می كند؛ همانند فردی كه گواهینامه رانندگی دارد.

عضو انجمن متخصصین پوست ایران اظهار داشت: با اینكه در بعضی مراكز غیر قانونی گاهی تعداد رجوع كنندگان به دلایل مختلف زیاد است، اما آنها آموزش تخصصی برای انجام فعالیت های زیبایی را ندیده اند و مهارت خویش را بر اثر آزمون و خطا روی مردم به دست آورده اند.
وی خاطرنشان كرد: ما از وزارت بهداشت خواستیم كه برای جلوگیری از عوارض جبران ناپذیری كه در این مراكز غیر قانونی برای افراد به وجود می آید، مبادرت به شفاف سازی به منظور آگاهی مردم كند. همینطور دستگاه های نظارتی، قوه قضاییه و ارگان هایی كه برای سلامتی مردم فعالیت دارند هم باید وارد عمل شوند. اما مسئله مهم این است كه نیروهای نظارتی كافی بر این مراكز در كشور وجود ندارد.
وی با اشاره به اینكه انجمن متخصصین پوست ایران مكاتبات زیادی با صنف آرایشگران انجام داده است، اضافه كرد: جالب اینجاست كه خیلی از این مراكز حتی جواز آرایشگری هم ندارند و كاملا غیر قانونی و زیرزمینی فعالیت دارند. وقتی تخلفات افزایش یابد این مراكز مبادرت به خرید دستگاه های پر قدرت لیزر و تجهیزات بی كیفیت و اقداماتی چون تزریق ژل وبوتاكس می كنند.
قمری اضافه كرد: ما از مردم می خواهیم منتظر نباشند دستگاه های دولتی پس از وقوع حادثه وارد عمل شوند، افراد برای انجام اقدامات زیبایی پوست باید به متخصص پوست و زیبایی رجوع كنند.
بنابر اعلام روابط عمومی انجمن متخصصین پوست، وی تصریح كرد: در صورت رجوع به هر پزشكی باید پزشك مربوطه مدرك تخصصی دانشگاهی معتبر خویش را به مشتری عرضه نماید و مردم باید این مدارك را حتی از آرایشگاه مطالبه كنند و اگر می خواهند نزد پزشك تزریقی انجام دهند باید بروشورهای مربوط به مواد تزریقی را مطالعه و نوع دستگاه ها را بررسی كنند. مردم باید یاد بگیرند در صورت بروز مشكل، برای بدست آوردن حقوق اجتماعی خود دقت و پیگیری كنند.
این متخصص پوست، پاكیزه نگهداشتن، حفظ توازن رطوبت و جلوگیری از خشكی و چربی بیش از اندازه پوست همینطور مراقبت در برابر اشعه فرابنفش خورشید را نكات اصلی و اولیه نگهداری پوست عنوان نمود.
وی اظهار داشت: مهم ترین عامل سرطان های پوستی اشعه مضر آفتاب است. افرادی كه در مكان های رو باز و در معرض مستقیم خورشید فعالیت دارند، همینطور حمام های سولار و استفاده از روش های تنینگ مداوم زیر نور آفتاب قرار می گیرند و افرادی كه از نظر ژنتیكی مستعد سرطان هستند، باید دقت بیشتری داشته باشند. این سفارش ها از عوامل مهم پیشگیری از سرطان پوست و نوع خطرناك آن یعنی ملانوم است.1397/05/05
15:03:31
5.0 / 5
4675
تگهای خبر: پزشك
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است