سخنگوی وزارت بهداشت:

خروج آمریكا از برجام تاثیری در دارو ندارد

خروج آمریكا از برجام تاثیری در دارو ندارد مستر لمون: سخنگوی وزارت بهداشت تصریح كرد: خروج آمریكا از برجام تاثیری بر بازار دارو و تجهیزات پزشكی نخواهد گذاشت؛ چراكه وابستگی مان به داروی وارداتی بسیار اندك است.دكتر ایرج حریرچی - معاون كل وزارت بهداشت در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به خروج آمریكا از برجام و تاثیر این مورد بر وضعیت دارو و تجهیزات پزشكی در كشور، اظهار داشت: با عنایت به تمهیداتی كه اندیشیده شده و با عنایت به توانی كه در داخل كشور داریم و با تاكید بر توان دانشمندان خودمان و تولیدات مان، وابستگی دارویی مان به محصولات خارجی بسیار اندك است و میزان قابل توجهی از داروها را خودمان تولید می نماییم.

وی تصریح كرد: ما وابستگی مان به داروی وارداتی بسیار اندك است و با عنایت به توانایی دانشمندان مان اغلب داروی مان را خودمان تولید می نماییم. هم اكنون میزان ذخیره بسیار مناسبی داریم و با عنایت به توانی كه دولت در حوزه ارز و منابعی كه برای این حوزه دارد، مردم مطمئن باشند كه مشكلی در این زمینه نخواهیم داشت. درخواست مان آن است كه مردم در این زمینه نگران نباشند.

حریرچی همینطور اظهار داشت: باید توجه كرد كه دارو و تجهیزات پزشكی هیچگاه تحریم نمی گردد. در دوره گذشته تحریم ها هم فقط در حوزه نحوه انتقال ارز مشكلاتی داشتیم كه اكنون با تمهیداتی كه مسئولان اتخاذ نموده اند، مشكلی در این زمینه وجود ندارد.
1397/02/19
14:01:46
5.0 / 5
5000
تگهای خبر: پزشك , وزارت بهداشت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است