محققان ایتالیایی می گویند؛

سلامت قلب با شكلات تلخ و روغن زیتون

سلامت قلب با شكلات تلخ و روغن زیتون به گزارش مستر لمون طبق نتایج مطالعه محققان ایتالیایی، مصرف روزانه یك وعده شكلات تلخ همراه با روغن زیتون فوق خام برای سلامت قلب افراد مفید می باشد و باعث كاهش ریسك مشكلات قلبی-عروقی خواهد شد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، محققان اذعان می كنند كه این تاثیر مثبت بر سلامت بیشتر ناشی از روغن زیتون است تا شكلات.
فواید روغن زیتون ناشی از تركیب طبیعی موجود در آن موسوم به پلی فنول هاست. این تركیب در تمامی گیاهان از جمله سیب هم وجود دارد اما نتایج نشان می دهد خواص این تركیب در صورت مصرف شكلات غنی شده از روغن زیتون به مراتب بیشتر است.
دكتر روسلدا دی استفانو، عضو تیم تحقیق از دانشگاه پیزا ایتالیا، در این باره می گوید: «ما دریافتیم كه مصرف روزانه كوچك شكلات تلخ غنی شده با پلی فنول های طبیعی حاصل از روغن زیتون فوق خام با بهبود احتمال خطر قلبی-عروقی مرتبط است.»
وی در ادامه می افزاید: «مطالعه ما نشان می دهد كه روغن زیتون فوق خام ممكن است یك مكمل غذایی مناسب برای كمك به حفظ سلول های ترمیم كننده بدن باشد.» این سلول ها برای بهبود عروق خونی حیاتی هستند.
این مطالعه شامل ۲۶ داوطلب، ۱۴ مرد و ۱۲ زن بود كه محققان به آنها به صورت تصادفی شكلات غنی شده با روغن زیتون یا سیب قرمز دادند. هم روغن زیتون و هم سیب قرمز به خاطر داشتن خواص سلامت قلب و توانایی كاهش ابتلا به تصلب شریان معروف هستند.
با این حال نتایج نشان داد كه استفاده روزانه از شكلات تلخ غنی شده با روغن زیتون با بهبود بیشتر كاهش ریسك قلبی و عروقی در مقایسه با مصرف روزانه شكلات غنی شده با سیب قرمز همراه بود.
همچنین افرادی كه شكلات حاوی روغن زیتون مصرف كرده بودند میزان لیپوپروتئین با چگالی بالا، موسوم به "كلسترول خوب"شان بیشتر بود، و در مقایسه با شركت كنندگان مصرف كننده شكلات غنی شده با سیب فشارخون شان كاهش یافته بود.
 

1396/06/09
14:22:23
5.0 / 5
6110
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است