در نشست خبری عنوان شد؛

فشار خون بالا در ایرانی ها

فشار خون بالا در ایرانی ها مستر لمون: دبیر علمی نوزدهمین كنگره بین المللی تازه های قلب و عروق از فشار خون بالا و كنترل نشده به عنوان یكی از عوامل خطرساز بیماری های قلبی عنوان گردید.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، دكتر مسعود اسلامی صبح شنبه در نشست خبری نوزدهمین كنگره بین المللی تازه های قلب و عروق كه قرار است ۲۱ تا ۲۴ شهریور ۹۶ در سالن همایش های برج میلاد برگزار شود، گفت: هدف اساسی این كنگره ارائه جدیدترین مسائل علمی در زمینه بیماری های قلبی و عروقی است كه بتوان آنها را در اختیار پزشكان قرار داد تا اطلاعات آنها هم همچون پزشكان دنیا در این زمینه به روز شود.
وی با اشاره به حضور ۳۰ سخنران خارجی از كشورهای آمریكای شمالی، اروپا و ژاپن افزود: پیش بینی می شود در كنگره امسال در حدود چهار هزار نفر شركت كننده داشته باشیم كه هزار نفر آنها متخصص قلب و عروق هستند.
اسلامی در ادامه به ارائه روش های تشخیص نوین در زمینه بیماری ها قلبی در كنگره امسال اشاره كرد و گفت: این روش های تشخیصی شامل اكوكاردیوگرافی های سه و چهار بعدی، سی تی اسكن و استفاده از MRI در تشخیص بیماری های قلبی است.
وی همچنین به ارائه داروهای پیشگیری از سكته های مغزی در بیماران قلبی در كنگره امسال اشاره كرد و گفت: تعویض دریچه میترال از طریق پوست كه چند ماه است در دنیا شروع شده در كنگره امسال مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
اسلامی با اعلام اینكه قرار است قبل از آغاز كنگره دو تا سه عمل تعویض دریچه میترال از طریق پوست و بدون عمل باز در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران انجام شود، افزود: این روش تعویض دریچه میترال توسط یك پزشك ایرانی كه مقیم آمریكاست انجام خواهد شد.
دبیر علمی كنگره در ادامه به وضعیت بیماری های قلبی در كشور اشاره كرد و گفت: سكته های مغزی به دنبال نامنظمی های قلبی از جمله بیماری های شایع در كشور است.
وی با اعلام اینكه اكثر موارد سكته های مغزی ناشی از فشار خون كنترل نشده و یا نامنظمی های قلبی است افزود: در كشور ۶۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال دچار فشار خون بالا هستند.
اسلامی با اعلام اینكه اولین تظاهر سكته مغزی فشار خون بالاست تاكید كرد: نیمی از افراد مبتلا به فشار خون بالا در كشور از بیماری خود اطلاع ندارند و نیمی دیگر از افرادی كه مطلع هستند درمان موثر نمی گیرند.
 

1396/05/22
22:39:40
5.0 / 5
4857
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است