راهکاری برای کاهش 60 درصدی مبتلاشدن به آلزایمر

راهکاری برای کاهش 60 درصدی مبتلاشدن به آلزایمر مستر لمون: خراسان رضوی رژیم غذایی مایند (MIND) یکی از پنج تغییری است که خطر آلزایمر را تا 60 درصد کم می کند.


به نقل از هلث، نتایج تحقیق فعلی نشان داد که پیروی از حتی چهار عامل از پنج عامل سبک زندگی، خطر مبتلاشدن به آلزایمر را تا ۶۰ درصد می کاهد.
آلزایمر شایع ترین شکل زوال عقل است.
این رفتارها شامل محدود کردن مصرف الکل، رژیم غذایی باکیفیت بالا، ورزش برای مغز و بدن و عدم استعمال دخانیات است.
رژیم غذایی با کیفیت بالا شامل پیروی از یک رژیم غذایی مانند MIND است. ترک سیگار (حتی پس از ۶۰ سالگی) برای سلامت جسمی و شناختی مفید خواهد بود. ۱۵۰ دقیقه ورزش متوسط تا شدید هدف هفتگی خوبی است. محدودیت مصرف الکل نیز مفید خواهد بود. همین طور ذهن را با کارهای جذاب فکری، مانند سرگرمی ها یا کارهای اجتماعی، فعال نگه دارید.
حتی انجام تنها دو یا سه مورد از این تغییرات در سبک زندگی با کاهش خطر آلزایمر تا ۳۷ درصد مرتبط می باشد با این وجود، هرچه افراد بیشتر به عوامل سبک زندگی پایبند باشند، خطر مبتلاشدن به زوال عقل در آنان کاهش پیدا می کند.
دکتر ریچارد جی. هادز، مدیر موسسه ملی پیری اظهار داشت: این مطالعه مشاهده ای، شواهد بیشتری در مورد این که چگونه تلفیقی از رفتارهای قابل اصلاح ممکنست خطر مبتلاشدن به آلزایمر را کم کند، ارائه می کند.
این یافته ها ارتباط بین رفتارهای سالم و خطر کمتر را تقویت می کند و به مبنای آزمایش های بالینی کنترل شده برای آزمایش مستقیم توانایی مداخلات برای کند کردن یا جلوگیری از پیشرفت بیماری آلزایمر می افزاید.
این مطالعه شامل ۱۸۴۵ نفر بود که داده های مربوط به رژیم غذایی، عوامل سبک زندگی، ژنتیک و عملکرد شناختی آنان جمع آوری شد. پیروی از چهار عامل از پنج عامل سبک زندگی خطر مبتلاشدن به آلزایمر را تا ۶۰ درصد کم کرد.
دکتر دالاس اندرسون همین طور اظهار داشت: این مطالعه مبتنی بر جمعیت به ترسیم این تصویر کمک می نماید که چگونه عوامل مختلفی در خطر مبتلاشدن به بیماری آلزایمر نقش دارند.
این یک نتیجه علت و معلولی روشن نیست اما یک یافته قوی به سبب مجموعه داده های دوگانه و تلفیقی از عوامل سبک زندگی قابل تغییر است که بنظر می رسد منجر به کاهش خطر می شود.
منبع:

1401/12/21
11:06:04
5.0 / 5
176
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است