بیانیه سازمان نظام پزشکی در مورد وقایع روز چهارشنبه 4 آبان

بیانیه سازمان نظام پزشکی در مورد وقایع روز چهارشنبه 4 آبان به گزارش مستر لمون، سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در مورد وقایع روزچهارشنبه مورخ ۴ آبان ماه ۱۴۰۱ اطلاعیه ای را صادر کرد.به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، متن بیانیه سازمان نظام پزشکی به شرح ذیل است:

"بسم الله الرحمن الرحیم
ضمن اظهار تأسف از مشکلات به وجود آمده برای برخی همکاران شریف جامعه پزشکی کشور، در مورد مسائل اخیر موارد زیر را به استحضار میرسانیم؛

۱- همانطور که در اطلاعیه های قبلی گفته شد، سازمان نظام پزشکی کشور و شخص رئیس کل سازمان در جریان پرونده مرحومه مهسا امینی، با پیگیری های مختلف از هیچگونه تلاشی در جهت وظایف خود دریغ نکردند.

۲- تمامی دغدغه های به حق مطرح شده در این زمان از جانب اعضای جامعه پزشکی، به صورت رسمی و غیر رسمی در جلسات و مکاتبات مختلف با نهادهای مسئول مورد پیگیری قرار|گرفت که تلاش ها برای حصول نتایج نهایی همچنان ادامه دارد.

۳- در مورد فراخوان تجمع اخیر در نظام پزشکی تهران، با عنایت به حواشی پیش آمده در تجمع بعضی از همکاران در نظام پزشکی مشهد و شیراز و گرفتاری های مترتب بر آن برای بعضی از مسئولین نظام پزشکی آن شهرستان ها، جلسات مختلفی با سایر ارکان نظام پزشکی برگزار شد و ملاحظات گوناگونی در نظر گرفته شد.

۴- در روز یکشنبه اول آبان ماه با بعضی از فعالین صنفی و نمایندگان فراخوان تجمع در حضور رئیس کل سازمان جلسه ای برگزار شد و بعد از شنیدن نظرات آنها، شرایط حضور همکاران در سازمان برای آنها تشریح شد.

۵- با عنایت به اعلام فراخوان از چندین روز قبل، مجاورت محل تجمع با کوی دانشگاه، همزمانی آن با چهلمین روز فوت خانم امینی و فراخوان گسترده رسانه های اجتماعی و رسانه های خارج کشور برای تجمعات در سطح شهر، تشدید پروژه کشته سازی توسط دشمنان کشور که نمونه آنرا در همان روز در حادثه تأسف بار تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ شاهد بودیم، نگرانی از سلامت همکاران و امنیت تجمع دغدغه ای جدی و غیر قابل انکار برای مسئولین نظام پزشکی کشور بود.

۶- علیرغم همه این تهدیدات، نگرانی پرسنل و هم سفارش های مختلف برای تعطیلی روز چهارشنبه، مسئولین، سازمان را تعطیل نکردند و رئیس کل به همراه تمامی معاونین از ساعت ۷ بامداد روز چهارشنبه در سازمان حاضر شدند تا در کنار همکاران و پذیرای آنان باشند.

۷- شرایط و سالن های سازمان برای پذیرش همکاران کاملا آماده و تمهیدات لازم برای پیشگیری از ورود افراد غیر عضو و جلوگیری از حوادث احتمالی صدمه رسان اندیشیده شد، به صورتی که در ساعات ابتدایی برخی از همکاران هم در سازمان حضور پیدا کردند.

۸- بنا به تدابیر انتظامی در سطح استان و به سبب حساسیت محل و زمان تجمع، کنترل خیابان به صورت کامل در اختیار ناجا قرار داشت و رایزنی های و تلاشهای مستمر برای امکان ورود همکاران به سازمان نتیجه بخش نبود.

۹- در جلسه ابتدایی که با برخی همکاران حاضر شده در سالن سازمان برگزار شد، رئیس کل ضمن استقبال از حضور همکاران، به اعلام فعالیتهای انجام شده و رایزنی های مختلف با مقامات قضایی و سیاسی و ضرورت رعایت شأن جامعه پزشکی کشور اشاره و سپس مشغول ادامه رایزنی جهت امکان حضور اعضا در سازمان شدند.

۱۰- با عنایت به شرایط پیش آمده، ضمن ابراز تاسف مجدد، برای آزادی آن دسته از همکاران جامعه پزشکی که به سبب درخواست های صنفی و حفظ حرمت جایگاه رفیع طبابت در محل حاضر بوده اند پیگیری های جدی از مسئولین ذیربط در حال انجام می باشد که با قول مساعدت همراه بوده است.

۱۱- در انتها از همه همکاران معزز شاغلین حرف پزشکی و اعضای محترم سازمان درخواست می نماید با توجه به فضای مستعد جهت هرگونه سو استفاده احتمالی دشمنان از رفتار مدنی گروههای صنفی، با سعه صدر و خویشتنداری کمافی السابق در کنار مردم به عرضه خدمات استمرار بخشیده تا در اولویت نخست رسیدگی به امور همکاران از مسیر صحیح مجدانه پیگیری گردد.

سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران
پنجم آبانماه ۱۴۰۱"
1401/08/06
14:06:39
5.0 / 5
220
تگهای خبر: پزشك , خدمات , سلامت , شكلات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است