محققان می گویند؛

کم خوابی به مغز کودکان لطمه می رساند

کم خوابی به مغز کودکان لطمه می رساند مستر لمون: برای داشتن بهترین عملکرد، کودکان در سن مدرسه به چیزی بیش از یک رژیم غذایی سالم و ورزش نیاز دارند. آنها همین طور به خواب فراوان نیاز دارند.به گزارش خ برنگار مهر به نقل از مدیسن نت، یک مطالعه جدید نشان داده است بچه های دبستانی که هر شب کمتر از ۹ ساعت می خوابند، در مقایسه با کسانی که ۹ تا ۱۲ ساعت می خوابند، تفاوت های قابل توجهی در بعضی از نواحی مغز که مسئول حافظه، هوش و تندرستی هستند، نشان می دهند.
«زی وانگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مریلند، می گوید: «ما متوجه شدیم کودکانی که خواب ناکافی، کمتر از ۹ ساعت در شب، در ابتدای مطالعه داشتند، در مقایسه با کودکانی که عادات خواب سالم داشتند، ماده خاکستری کمتر یا حجم کمتری در نواحی خاصی از مغز که مسئول توجه، حافظه و کنترل مهار هستند، داشتند.»
وانگ در ادامه اضافه کرد: «این تفاوت ها بعد از دو سال ادامه یافت، یافته ای نگران کننده که حاکی از صدمه طولانی مدت برای کسانی است که به اندازه کافی نمی خوابند».
این تفاوت ها با مشکلات شدیدتر سلامت روانی مانند افسردگی، اضطراب و رفتارهای تکانشی در افرادی که بسیار کم می خوابیدند مرتبط بود. خواب ناکافی همینطور با مشکلات حافظه، حل مساله و تصمیم گیری مرتبط بود.
برای ارتقای سلامت مطلوب، آکادمی پزشکی خواب آمریکا به کودکان ۶ تا ۱۲ ساله سفارش می کند که هر شب ۹ تا ۱۲ ساعت بخوابند.
برای مطالعه جدید، محققان اطلاعات جمع آوری شده از بیشتر از ۸۳۰۰ کودک ۹ تا ۱۰ ساله را که در مطالعه رشد شناختی مغز نوجوانان شرکت کرده بودند، تحلیل و بررسی کردند. محققان اسکن های MRI، سوابق پزشکی و نظرسنجی هایی را که بچه ها و والدینشان در شروع مطالعه و در معاینه ۱۱ تا ۱۲ سالگی پر کردند، بررسی کردند.
آکادمی اطفال آمریکا به والدین سفارش می کند که عادات خواب سالم را در کودکان خود ایجاد کنند. سفارش های آن شامل اولویت دادن به خواب کافی در خانواده، حفظ برنامه خواب منظم، ترویج فعالیت بدنی در طول روز، محدود کردن زمان استفاده از صفحه نمایش و پرهیز از صفحه نمایش یک ساعت پیش از خواب است.منبع:

1401/05/14
13:56:45
5.0 / 5
232
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است