وزیر كشور عنوان كرد

تقلیل استفاده ازماسک درفضای عمومی منوط به تصمیم ستادکرونا

تقلیل استفاده ازماسک درفضای عمومی منوط به تصمیم ستادکرونا به گزارش مستر لمون وزیر کشور در مورد تقلیل استفاده از ماسک در فضاهای باز غیر متراکم اظهار داشت: این مورد باید در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری شود.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در انتها جلسه قرارگاه ستاد ملی کرونا در پاسخ به ایسنا در مورد ادامه استفاده از ماسک، اظهار داشت: در این خصوص دو نظر وجود دارد که باید در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث و بررسی قرار بگیرد. حتما در فضاهای بسته ماسک باید استفاده گردد و همینطور برای کسانی که گرفتار نقص و یا بیماری زمینه ای هستند استفاده از ماسک مورد تاکید است اما در فضاهای باز غیر متراکم امکان دارد جهت استفاده از ماسک امکان کمی تقلیل وجود داشته باشد که این مورد مورد بحث قرار گرفت اما در ستاد ملی کرونا باید در مورد آن تصمیم گیری شود.
وی اضافه کرد: در جلسه امروز موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رشد بیماری کرونا در بعضی کشورها که افزایش داشته مورد رصد قرار گرفت و بحث شد که آیا احتیاج به اعمال محدودیتی برای سفر به این کشورها و یا بازگشت از آنها وجود دارد یا خیر؟
وحیدی افزود: در مورد بازگشت مسافرین باید اطمینان از تزریق واکسن و همینطور تست های PCR منفی ایجاد شود. هم اکنون در بعضی کشورها شاهد رشد این بیماری هستیم. بنابراین نسبت به این مورد حساس شدیم و بررسی ها صورت گرفت تا اگر نیاز باشد سیاست های جدیدی را اتخاذ نماییم.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث حج اشاره نمود و اضافه کرد: مبحث حج در این نشست مورد بحث قرار گرفت، خوشبختانه هم اکنون وضعیت خوبی داریم و پیشبینی های لازم انجام شده، حجاج در هتل ها هستند اما با بیمارستان های سعودی هماهنگ شده تا اگر لازم باشد انتقال به بیمارستان ها صورت گیرد اما تا بحال مساله خاصی نداشتیم.
وحیدی با تکیه بر ضرورت تزریق دُز سوم واکسن کرونا ویروس، اظهار داشت: پیش تر در مورد دُز سوم تاکیدات بسیاری شده بود اما با فروکش کردن این بیماری شاید این احساس بوجود آمده باشد که تزریق دُز سوم نیاز نیست اما تاکید می نماییم حتما دُز سوم باید تزریق شود.
وی افزود: برای زائرین دیگر هم در این نشست بحث شد و پیشبینی های لازم برای اربعین انجام شد و موارد مختلف مورد توجه قرار گرفت. وضع عمومی هم مورد بررسی قرار گرفت که به حمدالله شرایط خوب است اما نباید گرفتار غفلت شویم، چون که عدم مراقبت ما امکان دارد ما را از جایی گرفتار طغیان کند.1401/03/31
23:16:28
5.0 / 5
280
تگهای خبر: بیماری
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است