با عضویت ایران در كنوانسیون بازرسی PIC، S صورت می گیرد؛

ارتقای سازمان غذا و داروی ایران در سطح بین المللی

ارتقای سازمان غذا و داروی ایران در سطح بین المللی مستر لمون: با عضویت ایران در كنوانسیون بازرسی PIC/S سازمان غذا و دارو در سطح بین المللی ارتقا پیدا می كند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، سازمان غذا و داروی ایران (IFDA) و آژانس داروها و تجهیزات پزشكی تركیه (TMMDA) و COFEPRIS مكزیك رسما از سال ۲۰۱۸ در PIC/S پذیرفته شدند. عضویت ایران در پروتكل PIC/S كه بدنبال سالها پیگیری در مجمع این كنوانسیون در چین تایپه قطعی شد، افتخار بزرگی برای صنعت دارو و دستگاه نظارتی ایران است.
پادمان PIC/S كنوانسیون بازرسی و ادیت صنایع داروسازی است كه عموما كشورهای توسعه یافته و اروپایی به عضویت آن پذیرفته شده اند، در بردارنده پروتكل هایی است كه كشورهای عضو آن استانداردها و الزاماتی را در زمینه GMP و بازرسی صنایع دارویی اعمال می كنند.
كشورها و سازمانهای عضو PIC/S باید ضوابط و الزاماتی را برای بازرسی و نظارت بر كیفیت تولید دارو رعایت نمایند.
جمهوری اسلامی ایران پنجاهمین عضو این كنوانسیون است و تعداد كشورهای آسیایی عضو این پروتكل هم معدود و محدود است و هیچ كشوری جز ایران از كشورهای خاورمیانه تابحال به این كنوانسیون نپیوسته است.
عضویت در این كنوانسیون سبب ارتقای GMP صنعت داروی كشور و ارتقای مضاعف اعتبار دستگاه نظارتی ایران(سازمان غذا و دارو) می گردد و پذیرش عضویت در این كنوانسیون به این معناست كه دستگاه نظارتی ما بر پایه قواعد و استانداردهای برتر بین المللی عمل می كند.

1396/11/20
22:13:40
5.0 / 5
4619
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است