معاون وزیربهداشت خبرداد

بهره برداری از ۳۱۰۰ پروژه بهداشتی تا آخر سال

بهره برداری از ۳۱۰۰ پروژه بهداشتی تا آخر سال مستر لمون: معاون بهداشت وزیربهداشت اظهار داشت: ۶۲۰۰ پروژه در حوزه بهداشت تعریف شده است كه ۴۲۰۰ پروژه تا هفته دولت سال ۹۷ بهره برداری می گردد. از این تعداد بیش از ۳۱۰۰ پروژه تا آخر سال به بهره برداری می رسد..به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، علیرضا رئیسی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت در چهارسال گذشته، اظهار نمود: سالها به علت برخی محدودیت ها به این حوزه توجه زیادی نشد، اما هم اكنون در حوزه سلامت شاهد اتفاقات خوبی دركشور و استان خوزستان هستیم. ۱۶۲ پروژه برای استان خوزستان تعریف شده كه اجرای ۷۲ مورد شروع شده و امروز شاهد افتتاح بخشی از این پروژه ها هستیم. با این پروژه ها كه میانگین پیشرفت آنها بالای ۶۰ درصد است، نیازهای منطقه خوزستان در حوزه بهداشت در سطح اول بر مبنای استاندارهای تعریف شده، برطرف می گردد.

معاون بهداشت با تاكید بر اینكه مناطق كمتر برخوردار در اولویت قرار دارند، خاطرنشان كرد: با كمك استاندار خوزستان این پروژه ها عملیاتی می شوند؛ زیرا برپایه تفاهم نامه بخشی از اعتبارات به عهده استان خوزستان، دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور و وزارت بهداشت است و ما سهم خویش را اساساً تخصیص خواهیم داد.

رئیسی با اشاره به استقرار پزشك در تمام مناطق كشوراظهاركرد: سال ۹۲ حدود ۴۶ درصد مراكز روستایی پزشك داشتند كه امروز این رقم به بیش از ۸۶ درصد رسیده است. ۶۲۰۰ پروژه هم در حوزه بهداشت تعریف شده كه ۴۲۰۰ پروژه تا هفته دولت سال ۹۷ بهره برداری می گردد.از این تعداد بیش از ۳۱۰۰ پروژه تا آخر سال به بهره برداری می رسد. سایر پروژه ها هم پیشرفت ۵۰ تا ۶۰ درصدی دارند.

معاون وزیربهداشت با اشاره به اینكه برای برطرف شدن آلودگی هوا در كلانشهرها همه باید دست به دست هم دهند، اظهاركرد: هم اكنون بحث سیگار و مالیات بر سیگار در مجلس مطرح است. متاسفانه در كشور مصرف دخانیات سالانه ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان بر سلامت تحمیل می كند. فقط افغانستان است كه در دنیا پایین تر از ما مالیات بر سیگار دریافت می كند. این معضل یعنی ترویج تولید سیگار و بیماری.

وی همینطور اظهار نمود: تركیه ۸۴ درصد و ایران كمتر از ۱۰ درصد مالیات بر سیگار دریافت می كند. از سال ۸۵ تا الان سالیانه باید ۱۰ درصد به مالیات بر سیگار افزوده می شد. اگر این مالیات ۳۰ درصد بود، می توانستیم ۱۲ هزار میلیارد تومان برای حوزه سلامت وصولی داشته باشیم.

به گزارش وبدا رئیسی با اشاره به ناكافی بودن بودجه طرح شده برای برنامه پزشك خانواده، اظهاركرد: سال ۹۵ بودجه ما در پزشك خانواده شهری ۲۰۰۰ میلیارد تومان بود. این بودجه در سال ۹۶ هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شد و سال ۹۷ هم هم همین رقم تكرار شد. با این پول نمی توان كارهای بزرگی انجام داد. ما با استفاده از نمایندگان مجلس حمایت های زیادی شدیم. با این حمایت ها می توان كارهای بزرگتر انجام داد.
1396/11/19
13:41:37
5.0 / 5
4585
تگهای خبر: پزشك , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است