مهر بررسی می كند؛

ماجرای استعفای دبیر کمیته علمی کرونا

ماجرای استعفای دبیر کمیته علمی کرونا مستر لمون: عاطفه عابدینی در نامه ای به وزیر بهداشت از سمت دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 استعفا داد، اما فرد جایگزین با نامه معاون درمان منصوب گردید.


به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، شاید استعفای دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹، نخستین تغییر و تحول همراه با حاشیه در وزارت بهداشت دولت سیزدهم باشد. روز گذشته بود که عاطفه عابدینی در نامه ای به بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، استعفای خودرا از کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ اعلام نمود.
در قسمتی از نامه عابدینی خطاب به وزیر بهداشت، دلیل استعفای خود از سمت دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ را، عدم پاسخ به ارائه گزارش او از طرف وزیر یا دفتر وزیر بهداشت عنوان کرده است. در همین حال، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، در نامه ای حمیدرضا جماعتی را بعنوان دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ منصوب نمود.
اما، نکته قابل تأمل این استعفا و انتصاب، سکوت وزیر بهداشت است. چرا، نامه ای که خطاب به وزیر بهداشت نوشته شده است، باید بدون پاسخ بماند و در مقابل، انتصاب دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ توسط عضو این کمیته که همان معاون درمان وزارت بهداشت باشد، ابلاغ شود. در صورتیکه انتصاب عاطفه عابدینی بعنوان دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ با حکم وزیر بهداشت وقت (سعید نمکی) صورت گرفته بود. این سوال مطرح می شود که آیا وزیر بهداشت از عملکرد دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ ناراضی بوده است یا موضوع دیگری مطرح است که علنی نشده است. به نظر می آید، این جابجایی را بتوان نخستین حاشیه کار وزیر بهداشت دانست.


1400/06/27
10:56:23
5.0 / 5
204
تگهای خبر: درمان , نمك , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است