جایگاه فست فود در زندگی مدرن

جایگاه فست فود در زندگی مدرن مستر لمون: زندگی مدرن باعث شده كه از خانه ها كمتر بوی قورمه سبزی و دیگر غذاهای سنتی به مشام برسد. بعضی مردم مجبورند در فست فودها یا رستوران هایی كه مشخص نیست از چه تركیباتی استفاده می كنند، غذا بخورند.


مشغله های كار و  زندگی  در برخی از افراد موجب شده است تا كمتر رنگ و بوی غذای خانگی به مشامشان برسد. آنان مجبور هستند به سراغ غذاهای « فست فودی »، یعنی «غذای سریع» بروند. به همین دلیل شاهد رشد قارچ گونه رستوران ها و فست فود ها شده ایم. این موضوع را می توان به راحتی از طریق تعداد زیاد تبلیغاتی كه در سطح شهر برای رستوران ها و فست فودها می شود و تردد زیاد پیك های موتوری حمل غذا دید.
 
بیشتر كسانی از غذاهای بیرون و سریع استفاده می كنند كه هشت ساعت در بیرون از منزل مشغول به كار هستند. كسانی كه مجبورند از این غذاها استفاده كنند.
 
جدا از افراد شاغل، خانواده ها نیز به غذاهای فست فودی و رستورانی تمایل نشان می دهند، كودكانی را در فست فود ها و رستوران ها شاهدیم كه یك غذای كامل را می خورند و این موضوع در تركیب فیزیكی آنان نیز نمایان است.
 
زندگی مدرن موجب شده است تا از خانه ها بوی قورمه سبزی و دیگر غذاهای سنتی كمتر به مشام برسد. برخی از مردم مجبورند در فست فود ها یا رستوران كه مشخص نیست از چه تركیباتی استفاده می كنند، غذا بخورند.
 
فرزانه شاغل است در این رابطه می گوید: به دلیل مشغله زیادی كه دارم، هر روز مجبورم غذاهای فست فودی بخورم، در گاهی از موارد دیگر میل به این غذا ها ندارم و مجبور می شوم گرسنه بمانم.  وقت نمی كنم غذای خانگی درست كنم و بخورم. هنگامیكه بوی غذای خانگی می آید بسیار دلم می خواهد.
 
حسام یكی دیگر از افرادی است كه در این رابطه به خبرنگار شبستان می گوید: متاهل هستم. همسرم خیلی غذا درست نمی كند. غذایی را هم كه درست می كند خوشمزه نیست. مجبور می شوم تا از غذاهای بیرون استفاده كنم یا در بیشتر مواقع غذاهای فست فودی تهیه می كنم به منزل می برم تا حداقل گرسنه نمانیم.
وی ادامه می دهد: خودم می دانم كه این غذاها بسیار ضرر دارد. بیشترین آسیبی كه برای من دارد، اضافه وزنم است كه تنفسم را هم دچار مشكل كرده است.
 
یكی دیگر از خانم های شاغلی كه فرزندانش از غذای بیرون استفاده می كنند نیز می گوید: خیلی فرصت درست كردن غذا ندارم. چون از منزل دور هستم كودكانم علاقه زیادی دارند از بیرون غذا سفارش دهند، حتی گاهی از این مسئله سواستفاده می كنند و می گویند چون تو نیستی باید برای ما پیتزا سفارش بدهی. با وجود اینكه گاهی غذا درست می كنم می بینم به دلیل اینكه غذای فست فودی و رستورانی زیاد خورده اند عادت كرده اند و وعده فردا را از من می گیرند تا از بیرون غذا سفارش دهند. چون من خیلی از ساعت ها دركنارشان نیستم فكر می كنم با این روش می توانم جبران كنم. می دانم اشتباه است اما گاهی چاره ای برایم باقی نمی ماند.
 
اقبال به سوی غذاهای پرچرب، فست فودی و بیرونی كه مشخص نیست از چه موادی استفاده می كنند روزانه در حال افزایش است. غذاهایی كه بسیاری از كارشناسان غذایی خوردن آن را منع می كنند و علت بسیاری از بیماری های را در آن می دانند.  این موضوع موجب می شود تا بوی  غذاهای خانگی و سنتی  كه سالم نیز هستند كمتر از خانه ها بیاید.
1396/04/14
00:57:24
5.0 / 5
5421
تگهای خبر: فست فود , رستوران , غذا
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است