سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا اعلام كرد

الزامات ستاد ملی كرونا برای نامزدهای انتخابات

الزامات ستاد ملی كرونا برای نامزدهای انتخابات مستر لمون: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره پروتکل ها و تصمیمات اتخاذ برای چگونگی برگزاری انتخابات و تبلیغات نامزدها در وضعیت فعلی کرونا توضیح داد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، درباره تصمیمات اتخاذ شده برای انتخابات پیش رو اظهار داشت: درباب پروتکلهای انتخابات هدف اصلی ما این است که محیط به شکلی سالم باشد و رعایت پروتکل ها به شکلی اطمینان بخش باشد که منجر به مشارکت پر شکوه مردم شود.
وی اضافه کرد: پر واضح است که اگر مردم از نظر سلامتی احساس اطمینان نکنند ممکنست جهت شرکت در انتخابات تردید کنند. بدین سبب باید کاندیداهای محترم کاری کنند که حداکثر رعایت پروتکل ها به عمل آید تا مردم با خیال آسوده در انتخابات شرکت نمایند. بدین سبب ما اصل را بر تبلیغات حداکثری گذاشتیم و تجمعات باید به حداقل برسد.
رییسی اشاره کرد: هرگونه تجمع در فضای بسته برای نامزدها ممنوعست. این اماکن از قبیل سالن اجتماعات، مساجد، سالن ورزشی، سالن پذیزایی و... به جز موارد خاص در صدا و سیما که به شکل نشست خبری و با جمعیت محدود انجام می شود. اما در فضای باز این امکان وجود دارد که نامزدهای انتخاباتی با رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری فیزیکی بتوانند سخنرانی کنند. این مراکز همچون استادیوم های روباز، فضای باز مدارس و سایر سازمان هایی که چنین محیطی دارند، است.
وی اضافه کرد: در ۸ متر مربع در فضای باز یک نفر حضور داشته باشد. استادیوم های ورزشی بزرگ می توانند با ۳۰ درصد ظرفیت در فضای باز فعال باشند. مسئولین باید به شکلی برنامه ریزی کنند که درب ورود و خروج مجزا باشد تا سبب تجمع نشود و کلیه شیوه نامه های بهداشتی باید رعایت شود. وزارت ورزش و جوانان و سایر دستگاه هایی که دارای ظرفیت با محیط باز هستند در مراکز استانی و شهری باید با نامزدها همکاری کنند تا مراکز را در اختیارشان قرار دهند.
رییسی افزود: وزارت کشور و استانداران موظف شدند در هر استان مکان مناسب مطابق با شرایط وزارت بهداشت در اختیار نامزدها قرار دهند. هرگونه تجمع در فضای سربسته ممنوع می باشد. البته برای ستادهای انتخاباتی باتوجه به رنگبندی شهرستان ها در مناطق قرمز ۱۵ نفر، نارنجی ۲۰ نفر و زرد ۳۰ نفر می توانند در فضای بسته با رعایت پروتکل ها حضور داشته باشند. هرگونه مراسم استقبال و راه اندازی کارناوال تبلیغاتی ممنوعست.
وی اضافه کرد: از طرفی صدا و سیما نقش مهمی بر عهده دارد و برای کاهش تجمعات میزان برنامه های خودرا افزایش داده است. حدودا زمان نسبت به دوره قبل ۲ برابر شده است و این بسیار کمک کننده است. برای کاهش تجمعات وزارت ارتباطات موظف است ترتیبی اتخاذ کند تا اختلال اینترنتی به حداقل برسد.
رئیسی اظهار داشت: در انتخابات ریاست جمهوری رئیس ستاد مرکزی و ستادهای استانی و شخص نامزدها باید مسئولیت بپذیرند تا از رعایت پروتکل ها اطمینان حاصل نماییم.
معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: در زمان رای گیری تعداد صندوق ها بالا رفته و تمهیدی اندیشیده شده که فاصله گذاری برای افرادی که میخواهند رای دهند رعایت شود و صف با فاصله باشد و خط کشی منظمی وجود داشته باشد و بیشتر در فضای باز حضور داشته باشند، درست است که صندوق ها ممکنست در فضای بسته باشد اما به شکلی تنظیم کنند که تعداد افرادی که وارد فضای سربسته می شوند حداقلی باشد. امیدواریم با حداکثر تلاش انتخابات پرشور با سلامتی و مشارکت بالا داشته باشیم.
منبع:

1400/03/01
22:10:18
5.0 / 5
722
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است