تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان مستر لمون: شمار مبتلایان به بیماری ˮکووید-19ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 158 میلیون و 973 هزار و 754 نفر رسیده و مرگ سه میلیون و 306 هزار و 824 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، همین طور بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۱۳۶ میلیون و ۵۲۲ هزار و ۷۳۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۳۳.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۵۹۵ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۲۲.۶ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۵.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۲۲ هزار و هند با بیش از ۲۴۶ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آنها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۱۸ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۲ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همین طور روسیه بیش از ۱۱۳ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۶ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۵ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۸ هزار، کلمبیا با بیش از ۷۷ هزار، ایران با بیش از ۷۴ هزار، لهستان با بیش از ۷۰ هزار، آرژانتین با ۶۷ هزار، پرو با بیش از ۶۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۴ هزار، اندونزی با بیش از ۴۷ هزار، اوکراین با بیش از ۴۶ هزار و ترکیه با بیش از ۴۳ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۳ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۷۸۱ مبتلا، ۵۹۵ هزار و ۸۱۲ قربانی
۲. هند: ۲۲ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۵۷۵ مبتلا، ۲۴۶ هزار و ۱۴۶ قربانی
۳. برزیل: ۱۵ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۷۹۰ مبتلا، ۴۲۲ هزار و ۴۱۸ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۷۷ هزار و ۸۷ مبتلا، ۱۰۶ هزار و ۳۹۲ قربانی
۵. ترکیه: پنج میلیون و ۳۱ هزار و ۳۳۲ مبتلا، ۴۳ هزار و ۲۹ قربانی
۶. روسیه: چهار میلیون و ۸۸۰ هزار و ۲۶۲ مبتلا، ۱۱۳ هزار و ۳۲۶ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۳۴ هزار و ۸۶۰ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۰۵ قربانی
۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۱۰ مبتلا، ۱۲۲ هزار و ۸۳۳ قربانی
۹. اسپانیا: سه میلیون و ۵۶۷ هزار و ۴۰۸ مبتلا، ۷۸ هزار و ۷۹۲ قربانی
۱۰. آلمان: سه میلیون و ۵۲۷ هزار و ۵۴۰ مبتلا، ۸۵ هزار و ۳۷۱ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، عراق، فیلیپین، رومانی، بلژیک و سوئد نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/02/21
10:52:16
5.0 / 5
867
تگهای خبر: بیماری
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است