وزیر بهداشت:

تحقیقات باید بتواند از هزینه های نظام سلامت كشور بكاهد

تحقیقات باید بتواند از هزینه های نظام سلامت كشور بكاهد به گزارش مستر لمون وزیر بهداشت، ضمن اشاره به وضعیت بیمارستان های کشور در دوران کرونا، اظهار داشت: افزایش بهره وری تنها راه برون رفت از شرایط دشوار می باشد.


به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، سعید نمکی، روز سه شنبه بیست و هشتم بهمن ۹۹ در جشنواره بیمارستان بهره ور، با تکیه بر اهمیت بهره وری بیشتر از ظرفیت های بیمارستانی کشور، اظهار داشت: بهره وری و افزایش بهره وری تنها راه برون رفت از شرایط سخت کشورهای در حال توسعه است و باید به فکر انسان توسعه یافته باشیم که عامل اصلی توسعه یافتگی است. وی ضمن اشاره به کمبود نگاه بهره وری، اضافه کرد: سال جاری سختی به لحاظ منابع مالی برای حوزه سلامت بود. وزیر بهداشت با گلایه از هزینه های بدون بهره وری در نظام سلامت، اظهار داشت: تحقیقات در مملکت باید بتواند از هزینه های نظام سلامت کشور بکاهد. نمکی ضمن اشاره به گرفتاری هایی که در زمینه تأمین هزینه های دارویی کشور وجود دارد، اضافه کرد: آیا با منابع محدود من حق ندارم انتخاب کنم. وی با تکیه بر لزوم ساماندهی منابع در سایر بخش های وزارت بهداشت، اظهار داشت: این مساله ای بود که از روز نخست خدمت بنده در مجموعه وزارت بهداشت دنبال شد. وزیر بهداشت با اشاره به اینکه سال جاری سال بسیار سختی در ارتباط با منابع بود، اضافه کرد: البته اینکه سال جاری حقوق ها افزایش پیدا کرد، یا در ماه یازدهم حتی یک روز حقوق ها عقب نیفتاد، اینکه کرونا را مدیریت کردیم، این که یک میلیارد دلار کمتر از سال بدون کرونا ارز گرفتیم و یا ریال هنوز گرفتار نقصان است، به روز کردن پاداش معوقه بازنشستگان و کارانه پرستاران و...، همه این مسائل ناشی از یک نگاه برنامه ریزانه و بهره وری بود و گرنه در این باطلاق به شدت مانده بودیم. نمکی افزود: یک تفکر حسابگرانه توانست وزارتخانه را مدیریت کند وگرنه تردید نکنید، اگر با ولنگاری و بدون نگاه آینده نگر وارد کار می شدیم حتما زمین می خوردیم. ایشان در ادامه به مشکلات دوران کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از ابزار بهره وری، استفاده مطلوب از امکانات است. در دوران مدیریت کرونا، آنچه داشتیم با دیگران قابل مقایسه نبود. درست است که در طرح تحول سلامت شاهد افزایش تخت های بیمارستانی بودیم. نمکی اضافه کرد: میزان پرستار به تخت در اروپا سه تا چهار برابر ایران است، اما چه اتفاقی افتاد که بیمار کرونایی پشت در بیمارستان نماند. ضمن اینکه هیچ بیمار غیر کرونایی هم پشت در آی سی یو نماند. وزیر بهداشت افزود: اگر با روش های مدیریتی بهره وری پیش نمی رفتیم، نمی توانستیم ۲۵۰۰ تخت آی سی یو را سال جاری اضافه نماییم. نمکی با تکیه بر ایجاد رضایتمندی مردم از خدمات سلامت در کشور، خاطرنشان کرد: باید بازخورد عدم رضایتمندی ها را ببینیم و اصلاح نماییم.
وزیر بهداشت درباره سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی، اظهار داشت: این سامانه بدون شک مورد استقبال بخش خصوصی هم قرار خواهد گرفت و امروز آغاز پایلوت آنرا در ابعاد ملی اعلام می کنم.

در این مراسم وزیر بهداشت از اپلیکیشن موبایل و نسل پنجم سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی رونمایی نمود.
در نسل پنجم سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی توسعه داشبوردهای تخصصی، ماژول مدیریت اطلاعات کرونا، ماژول تبادل الکترونیکی اسناد با پزشکی قانونی، ماژول رضایت بیماران، ماژول مدیریت محتوای آموزشی و ماژول کاهش تصدی گری خدمات مورد ارتقا قرار گرفته است.
همچنین استفاده از نسخه موبایل سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی، دسترسی به اطلاعات سامانه را تا حد زیادی بالا می برد و هر یک از کاربران سامانه با استفاده از گوشی تلفن همراه خود می توانند در یک بستر امن و رمز گذاری شده بر مبنای سطح دسترسی تعریف شده به اطلاعات سامانه در هر زمان و هر مکان دسترسی داشته باشند.


منبع:

1399/11/28
20:58:19
0.0 / 5
785
تگهای خبر: آموزش , برنامه , پزشك , خدمات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است