محققان توصیه می كنند؛

تأثیر ورزش در كاهش ریسك دیابت حاملگی

تأثیر ورزش در كاهش ریسك دیابت حاملگی به گزارش مستر لمون بر مبنای یک مطالعه جدید، زنان حاملگی که در سه ماهه اول حاملگی بیشتر ورزش می کنند در معرض خطر کمتر مبتلا شدن به دیابت حاملگی قرار دارند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، تجزیه و تحلیل محققان دانشگاه تنسی آمریکا نشان داد که خطر کمتر ابتلاء به دیابت حاملگی با حداقل ۳۸ دقیقه ورزش با شدت متوسط در روز در ارتباطست. درحالیکه سفارش فعلی بر ورزش روزانه حداقل ۳۰ دقیقه به مدت ۵ روز در هفته تاکید دارد.
«سامانتا ارلیچ»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «ما می دانیم که ورزش برای زنان آبستن سالم بی خطر و مفید می باشد. این نتایج نشان داده است که ورزش برای پیشگیری از دیابت حاملگی مفید می باشد، باآنکه برای بهره مندی از این مزیت باید کاری بیشتر از آنچه هم اکنون سفارش شده است صورت گیرد.»
دیابت حاملگی به دیابتی گفته می شود که برای نخستین بار در دوران حاملگی تشخیص داده می شود. این عارضه می تواند مشکلات جدی سلامت همچون عوارض حاملگی و عوارض زایمان و همینطور افزایش ریسک ابتلاء به دیابت در مادر و کودک را در آینده ایجاد نماید.
مطالعه مشاهده ای بر مبنای میزان خودگزارش دهی زنان در سه ماهه اول حاملگی انجام شد. این مطالعه نشان داد که ورزش روزانه حداقل ۳۸ دقیقه، ریسک ابتلاء به دیابت حاملگی را ۲.۱ مورد در هر ۱۰۰ زن و خطر قند خون غیرطبیعی را ۴.۸ مورد در هر ۱۰۰ زن می کاهد.
ارلیچ در ادامه می افزاید: «ما می دانیم که از هر ۱۰۰ زن، ۶ تا ۱۰ زن به دیابت حاملگی مبتلا می شوند. اگر فعالیت بیشتر می تواند این میزان را به دو زن در هر ۱۰۰ کم کند، بسیار پرفایده است.»

1399/10/26
12:22:36
0.0 / 5
1274
تگهای خبر: حاملگی , دیابت , سلامت , شكلات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است