عضو شورای عالی نظام پرستاری تأكید كرد:

پرستاران به دنبال حق خود از اقتصاد سلامت هستند

پرستاران به دنبال حق خود از اقتصاد سلامت هستند مستر لمون: عضو شورای عالی نظام پرستاری اظهار داشت: جامعه پرستاری حق خویش را از اقتصاد سلامت می خواهد و آن حداقل سهم ۴۰ درصدی از كارانه پزشكان است.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، دكتر اصغر دالوندی روز شنبه در همایش پرستاران استان تهران تصریح كرد: جامعه پرستاری همواره در تلاش بوده كه حق خویش را از اقتصاد سلامت بگیرد و به نظر می رسد حداقل سهم ۴۰ درصدی از كارانه پزشكان بتواند این حق را ادا كند.
وی با اشاره به وجود معاونت پرستاری وزارت بهداشت اضافه كرد: ما به وجود دو اتاق در وزارت بهداشت برای پرستاری قانع نیستم و قبول نداریم كه معاونت پرستاری تنها در این دو اتاق باقی بماند بلكه باید در ۴۰ دانشگاه علوم پزشكی شاهد گسترش حوزه معاونت پرستاری باشیم تا بتوانند در هیأت رئیسه و هیأت امنای دانشگاه ها خواسته های پرستاران را اجرایی كنند.
دالوندی با انتقاد از اینكه پرستاری در تصمیم گیری و تصمیم سازی نقشی ندارد، تصریح كرد: پرستاری تا نتواند كانون های محكم هدایت را داشته باشد، قادر به حركت نخواهد بود.
عضو شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: پرستاری از سه مبحث رنج می برد كه شامل هویت، استقلال حرفه ای پرستاری و عدالت در پرداخت های نظام سلامت و همینطور دریافتی نامناسب است.
وی خاطرنشان كرد: پرستاری باید به سطح جامعه بیاید ضمن اینكه معتقدیم پرستاران باید در صف اول درمان قرار بگیرند.

1396/11/07
20:44:28
5.0 / 5
5072
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است