تشدید انتشار كرونا در هنگ كنگ و اخطار فروپاشی سیستم درمانی

تشدید انتشار كرونا در هنگ كنگ و اخطار فروپاشی سیستم درمانی به گزارش مستر لمون با افزایش شمار مبتلایان به كرونا در هنگ كنگ، رهبر اجرایی این جزیره اخطار داد كه سیستم درمانی و بیمارستانی هنگ كنگ در آستانه فروپاشی قرار گرفته است.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، کری لام، رهبر دولت محلی هنگ کنگ تصریح کرد که این ویروس "در آستانه شیوع گسترده در اجتماعات" است و از مردم خواست تا در خانه بمانند.
در حالیکه هنگ کنگ در ابتدای انتشار کرونا در کنترل آن موفق بود، حالا مرتباً از ۱۰۰ مورد روزانه جدید مبتلا شدن خبر می دهد. این در حالیست که کمتر از یک ماه پیش میانگین تعداد موارد جدید روزانه در آن زیر ۱۰ نفر بود.
لام، رهبر اجرایی هنگ کنگ در اطلاعیه ای که در اواخر روز گذشته (سه شنبه) انتشار یافت، اخطار داد که این جزیره در آستانه "شیوع کرونا در مقیاس بزرگ در اجتماعات است که امکان دارد منجر به فروپاشی سیستم بیمارستانی و از دست رفتن زندگی های بسیاری بخصوص سالمندان شود.
وی از شهروندان خواست که اقدامات سختگیرانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند و تا آنجا که ممکن در خانه بمانند.
اظهارات وی در حالی مطرح می شود که هنگ کنگ روز دوشنبه ۱۴۵ مبتلا شدن و روز سه شنبه ۱۰۶ مورد ابتلای دیگر را تأیید کرد و از بیست و سومین مرگ کلی آن اطلاع داد.
از امروز، صرف غذا در رستوران ها ممنوع می باشد و تنها غذای بیرون بر تحویل داده می شود و طبق سخت ترین قوانینی که تابحال هنگ کنگ اتخاذ نموده است فقط دو نفر از اعضای خانواده های مختلف می توانند ملاقات داشته باشند.
الان استفاده از ماسک در همه اماکن عمومی الزامی است.
پیش از این اعلام شده بود که فضاهایی مانند کافه ها، سالن های بدنسازی و سالن های زیبایی بسته خواهد شد.
در آغاز ماه جاری میلادی هم اجتماعات عمومی تا ۵۰ نفر مجاز بودند اما کمی بعد این تعداد به چهار نفر کاهش پیدا کرد و الان به دو نفر رسیده است.
در آغاز شیوع بیماری، سفر مرزی با چین به شدت کاهش پیدا کرد، "مسیر و ردیابی" ارائه شد و سایر محدودیت ها هم اعمال شد.
در اوایل سالجاری میلادی (۲۰۲۰)، هنگ کنگ هفته ها بدون یک مورد محلی انتقال کرونا در کنترل این عفونت موفق بود. اما با شروع زندگی به حالت عادی، افزایش موارد محلی انتقال مشاهده شد. متوسط تعداد مبتلایان جدید از آغاز ماه تابحال به بیشتر از ۱۲۰ مورد رسیده است.
به قول یکی از استادان دانشگاه هنگ کنگ، این افزایش احتمالاً به علت "نقص در مراحل مرزی در هنگ کنگ" رخ داده است، چون که بیماران از خارج از هنگ کنگ امکان دارد ویروس را به جوامع داخلی جزیره منتقل کرده و منجر به انتقال محلی فعلی شده باشند.
آخرین کسی که در هنگ کنگ قربانی کروناویروس شد یکی از ساکنان یک مرکز نگهداری بود که حداقل ۴۵ عفونت در آن ثبت شده است.
دانشمندان محلی ابراز نگرانی کرده اند که این ویروس در گردش در هنگ کنگ می تواند خسارت بیشتری به همراه داشته باشد.
گفته می شود کروناویروس حداقل ۲۲ روز است که جهش نکرده است، به این مفهوم که می تواند به خوبی با انسان ها سازگار شده و انتقال آن آسان تر شده باشد.
بنا بر گزارش بی بی سی، اخبار تایید نشده از آن حکایت می کند که احیانا انتخابات پارلمان هنگ کنگ- شورای قانونگذاری- به علت انتشار کرونا می تواند تا یک سال به تعویق بیفتد.




منبع:

1399/05/08
15:11:15
5.0 / 5
2396
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فود



mrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است