شناسایی پنج عارضه پوستی در رابطه با كووید-19

شناسایی پنج عارضه پوستی در رابطه با كووید-19 مستر لمون: طبق یك مطالعه جدید متخصصان پوست پنج عارضه پوستی در رابطه با شیوع كروناویروس را شناسایی كرده اند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، مطالعه ای روی 375 بیمار در اسپانیا انجام گرفت تا چگونگی بروز بیماری کووید-19 ناشی از کروناویروس در پوست مشخص شود.
بمنظور انجام این بررسی از تمام متخصصان پوست در اسپانیا درخواست شد تا به شناسایی بیمارانی که بی خود گرفتار ضایعات پوستی طی دو هفته گذشته شده اند و افرادی که به بیماری کووید-19 مبتلا شده یا مشکوک بوده اند کمک کنند.
پرسشنامه هایی در اختیار این افراد قرار داده شد و بمنظور تشخیص الگوی تاثیر احتمالی ویروس بر پوست، از وضعیت پوست آنان عکس گرفته شد. هرچند پژوهشگران این مطالعه آگهی دادند که در برخی از موارد نمی توان به آسانی تشخیص داد که عارضه پوستی از تاثیر مستقیم کروناویروس بر پوست بوده یا اینکه نشانه ای از بیماری دیگری است.
آنها همین طور از مردم درخواست نمودند که بر طبق علایم پوستی در تشخیص بیماری کووید-19 گرفتار اشتباه نشوند برای اینکه ضایعات پوستی معمول هستند و امکان تشخیص آنها بدون برخورداری از تخصص کافی وجود ندارد.
بگفته پژوهشگران، در 19 درصد موارد علائمی شبیه به سرمازدگی مشاهده شده که پوست ناحیه دست ها و پاها درگیر شده اند.
همین طور در 9 درصد موارد بثورات وزیکولار مشاهده شد. دراین عارضه پوستی تاول های کوچک که معمولا با خارش همراه هستند روی پوست ظاهر می شود.
همین طور در 19 درصد موارد ضایعات پوستی به رنگ سفید یا صورتی مشاهده شد که معمولا با نام کهیر شناخته می شوند. این ضایعات همراه با خارش است و می تواند در سراسر بدن پخش شود.
در 47 درصد بثورات پوسـتی ماکولوپاپولر شناسایی شده که با برآمدگی های قرمز رنگ و کوچک روی پوست شناخته می شود.
پژوهشگران تاکید کرده اند که بثورات پوسـتی ماکولوپاپولر و کهیر عارضه های شایعی هستند و ممکنست بر اثر عوامل مختلفی ظاهر شوند، بنا بر این نمی توانند در تشخیص بیماری کووید-19 کمک کننده باشند.
همین طور در شش درصد موارد عارضه نکروز تشخیص داده شده است. این عارضه زمانی ایجاد می شود که گردش خون در رگ های خونی پوست مبتلا به اختلال شود. نکروز نشان دهنده مرگ زودهنگام بافت پوست است.
به گزارش مستر لمون به نقل از اسکای نیوز، در این مطالعه آمده است این عارضه ها در بیماران سالخورده با موارد شدید کووید-19 مشاهده شده بااینکه علایم بیماری در این گروه سنی نیز متفاوت بوده است.
منبع:

1399/02/12
20:33:56
5.0 / 5
2878
تگهای خبر: بیماری , پوست
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است