تزریق كورتون و دگزا خطر مواجهه با كرونا را زیاد می كند

تزریق كورتون و دگزا خطر مواجهه با كرونا را زیاد می كند به گزارش مستر لمون ایسنا/البرز سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكی البرز با اشاره به اینكه مردم در زمان ابتلاء به بیماری سرماخوردگی و یا مشاهده علایم آن آمپول دگزامتازون و یا كورتون تزریق نكنند، اظهار داشت: تزریق این موارد در چنین شرایطی كه ویروس كرونا وارد كشور شده باعث تضیعف سیتسم ایمنی بدن شخص سرماخورده می شود.سید حسن اینانلو روز شنبه سوم اسفند در حاشیه برگزاری اولین جلسه اطلاع رسانی كمیته ویژه ویروس كرونا در استان البرز، در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: به بیمارستان های استان تكلیف شده موارد مشكوك به ویروس كرونا را در همان مراكز درمانی مدوا و قرنطینه كنند.

به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، وی با تاكید بر اینكه در بیمارستان های استان بیماران با مشكل تنفسی و مشكوك به كرونا از دیگران بیماران جدا می شوند، اظهار داشت: این موارد مهم به تمامی مراكز درمانی استان البرز تكلیف شده است.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكی البرز در مورد رعایت سفارش های لازم برای مراقبت از افرادی كه با علایم مشابه سرماخوردگی در خانه نگهداری می شوند، اظهار داشت: دستمال و ماسك های مورد استفاده را در كیسه زباله های درب بسته گذاشته و حتی الامكان با چند لایه آنرا بپوشانید.

اینانلو اضافه كرد: از مردم درخواست می نماییم مراجعات درمانی غیر ضروری مانند انجام جراحی های زیبایی را به زمانی دیگر موكول كنند، البته بیمارستان ها و كلینیك های استان خدمات این چنینی را عرضه می كنند اما بهتر است مردم انجام این اقدامات را به زمان دیگری موكول كنند.

وی با اشاره به اینكه مردم در زمان ابتلاء به بیماری سرماخوردگی و یا مشاهده علایم آن آمپول دگزامتازون و یا كورتون تزریق نكنند، اظهار داشت: تزریق این موارد در چنین شرایطی كه ویروس كرونا وارد كشور شده باعث تضیعف سیتسم ایمنی بدن شخص سرماخورده می شود.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكی البرز اشاره كرد: تهیه وسایل بهداشتی و شوینده ها از راه وزارت بهداشت و درمان برای ادارات و مدارس در دستور كار قرار داده شده است
1398/12/03
21:46:03
5.0 / 5
4112
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است