جهت تامین نظر شورای نگهبان

لایحه قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد دائمی شد

لایحه قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد دائمی شد به گزارش مستر لمون لایحه قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد با مصوبه مجلس شورای اسلامی دائمی شد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، در جلسه علنی امروز (یكشنبه ) نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه اصلاح و تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد را با ۱۳۰ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در مجلس جهت تأمین نظر شورای نگهبان تصویب كردند.
ایرادات شورای نگهبان اینگونه اصلاح گردید كه عنوان لایحه به لایحه دائمی كردن قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد تغییر نمود.
همینطور طبق ماده واحده آن قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد مصوب ۱۳۹۰.۸.۷ با اصلاحات و ابلاغات بعدی، با اصلاحات زیر دائمی می شود.
۱_ بند «ب» ماده یك قانون به شرح زیر اصلاح شد:
موسسات خصوصی حرفه ای عهده دار خدمات عمومی اشخاص حقوقی غیر از دستگاه های اجرایی هستند كه طبق قانون عهده دار یك یا چند امر عمومی می باشند. وزیر سازمان نظام پزشكی جمهوری اسلامی ایران، سازمان های نظام مهندسی، اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران، اصناف و تعاون، مراكز و كانون های استانی و وكلا و كارشناسان رسمی دادگستری.
۲_ بند «ج» ماده دو قانون به شرح زیر اصلاح شد:
ج: شوراهای اسلامی شهر و روستا و موسسات خصوصی حرفه ای عهده دار خدمات عمومی است.
همینطور نمایندگان مواردی را برای تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح ویرایشی كردند.
بیشتر از این مجلس شورای اسلامی در مصوبه خود در ماده ۲۸ این قانون درباره ی تعیین تكلیف وظایف دستگاه های نظارتی در این قانون اصرار كرده بود كه این ماده به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شده است.1398/11/06
22:08:26
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: پزشك , خدمات , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است