مدیر كل ترانزیت سازمان راهداری به مستر لمون خبر داد

فعال تر شدن قرنطینه انسانی در مرزهای كشور برای پیش گیری از كرونا

فعال تر شدن قرنطینه انسانی در مرزهای كشور برای پیش گیری از كرونا به گزارش مستر لمون مدیر كل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: در همه مرزهای جاده ای كشور قرنطینه های انسانی داریم كه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در آن جا مستقر بوده و بیماری مسافران و همه افرادی كه از مرزها تردد می كند را رصد و معاینه می كند كه البته برای پیش گیری از شیوع بیماری كرونا این قرنطینه ها فعال تر و جدی تر شده است.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع بیماری كرونا در چین كه تابحال تعدادی زیادی از شهروندان این كشور را مبتلا كرده و جان برخی را نیز گرفته است، كشورهای بسیاری، مسافران از این كشور را در مرزها و ورودی های خود رصد و معاینه كرده تا ویروس این بیماری به كشورشان منتقل نشود.
منوچهر سلمانزاده -مدیر كل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- در گفت و گو با ایسنا، درباره چگونگی پایش بیماری كرونا در مرزها و مبادی جاده ای كشور اظهار داشت: گرچه ارتباط مستقیم جاده ای با چین نداریم اما مبادی ورودی به كشور می تواند از هر مبدا و به هر مقصدی باشد. بدین سبب در همه مرزهای كشور نمایندگی از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بعنوان قرنطینه انسانی وجود داشته و استقرار دارد كه پرسنل این وزارت خانه پیش از وارد شدن مسافران و حتی رسیدن آنها به بخش گذرنامه، بیماری های احتمالی آنها را رصد می كنند.
وی ادامه داد: این اتفاق مدت هاست كه در مرزهای كشور رخ می دهد و بسته به شیوع بیماری های گوناگون در نقاط مختلف جهان از نظر میزان آماده باش و سطح كنترل، شدت و ضعف پیدا می كند.
مدیر كل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: برای پیش گیری از شیوع و ورود بیماری كرونا در كشور رصد بسیار دقیقی در این نمایندگی ها وجود دارد و قرنطینه های انسانی در مرزهای جاده ای كشور فعال تر از گذشته شده اند. اما همه دستگاه های ذی ربط مانند گذرنامه و وزارت خانه ها و سازمان های دیگر باید دراین زمینه با همدیگر همكاری كنند تا بتوانیم مانع شیوع این بیماری در كشور شویم.
سلمانزاده در پاسخ به سوالی درباره اینكه با وجود اینكه ارتباط مستقیم جاده ای با چین نداریم، آیا رانندگان و تجاری از این كشور یا با ملیت و تابعیت این كشور به ایران وارد می شوند و در صورت ورود مورد پایش قرار می گیرند؟ اظهار نمود: شناسایی هویت و ملیت رانندگان، تاجران و همه افرادی كه برای ترانزیت به كشور وارد می شوند در حیطه اختیارات سازمان راهداری نیست و اداره گذرنامه این وظیفه را بر عهده داشته و چنین آماری در اختیار دارد.
منبع:

1398/11/05
14:38:16
5.0 / 5
4080
تگهای خبر: آموزش , بیماری , پزشك , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است