60 درصد اراضی ملایر موقوفه است

60 درصد اراضی ملایر موقوفه است به گزارش مستر لمون ایسنا/همدان رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر با اشاره به عملكرد یكساله این اداره، اظهار داشت: درآمد و ‏هزینه كرد اوقاف كاملاً مشخص است و همه هزینه ها در جهت عمل به نیات واقفین انجام می ‏شود.‏


پژمان جعفری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه تجهیز، نوسازی و هتلینگ بخش ۲۵ تختخوابی بیمارستان امام حسین(ع) یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه دربرداشته است، به اعزام ۱۱۲ نفر به كربلای معلی با صرف ۲۴۰ میلیون تومان از محل نیات واقفین و پرداخت كمك هزینه درمانی به ۷۰۰ نفر بیمار نیازمند به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان اشاره نمود.
وی با اشاره به اینكه در بخش كمك به تحصیل دانش آموزان نیازمند و توزیع لوازم التحریر بین ۶۰۰۰ نفر، از محل نیات واقفین ۹۶۰ میلیون تومان هزینه كردیم، افزود: مبلغ هزینه شده در زمینه تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی شامل حفظ، روخوانی و روانخوانی قرآن ۷۵ میلیون تومان بوده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه در جهت عمران و آبادانی امامزادگان شهرستان ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است، اضافه كرد: همینطور با صرف ۷۷۰ میلیون تومان، ۷۵ هزار نفر نیازمند و مستمند تغذیه دهی شده و طبق نیات واقفین مراسم روضه خوانی برگزار شده است.
وی با اشاره به اینكه در بحث پشتیبانی از ایستگاه های صلواتی ۲۶۰ میلیون تومان هزینه كرد داشته ایم، خاطرنشان كرد: طی یك سال قبل ۴۰۰ میلیون تومان صرف حفظ و نگهداری پارك بانوان و مقبره مرحوم سیف الدوله، بزرگترین واقف ملایر شده است همینطور با صرف ۴۰ میلیون تومان روشنایی ۴۰ بقعه متبركه شهرستان تجهیز و تأمین شد و در طول سال بیشتر از ۳۰ هزار نفر از نیازمندان شهرستان در شب های جمعه و سایر ایام مناسبتی چون ماه های رمضان، محرم و صفر از محل موقوفات تغذیه دهی می شوند.
جعفری با اشاره به موقوفه بودن بیشتر از ۶۳ درصد از اراضی شهرستان، اظهار نمود: بیشترین موقوفات ملایر مربوط به شادروان سیف الدوله در بخش درمانی، فرهنگی، علمی و روضه خوانی است.
وی با اشاره به اینكه ملایر با دارا بودن بیشتر از ۱۶۰ موقوفه، در سطح كشور جایگاه ویژه ای دارد، موقوفات سیف الدوله و شیخ الملوك فخرالحاجیه را از مهمترین موقوفات درآمدزا در ملایر معرفی نمود و افزود: امسال دو وقف در این شهرستان به ثبت رسیده است.
رئیس اداره اوقاف ملایر با اشاره به اینكه مشاوره لازم را برای ثبت موقوفات جدید به واقفان عرضه می دهیم، اظهار داشت: هم اكنون در زمینه های درمان بیماران صعب العلاج، ازدواج و مسكن جوانان، امور فرهنگی، قرآنی و پیشرفت علمی و فناوری، نیازمند وقف های جدید در سطح شهرستان هستیم.
ایشان در ادامه با اشاره به اینكه یكی از نیت های مهم واقف بزرگ ملایر تغذیه دهی بوده است، بیان كرد: در جهت كمك به سایر مدارس شهرستان كه موقوفه نیستند، مجوز كمك به این مدارس را گرفته ایم و مرمت و تجهیز مدارس حاشیه شهرها و روستاها را تا حد توان انجام می دهیم.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه امسال برای تجهیز دبیرستان سیف الدوله ۲۸۰ میلیون تومان در زمینه نماكاری و پنجره های آن هزینه می شود، به برگزاری شش موكب به منظور خدمات رسانی به زائرین اربعین در سطح شهرستان ملایر اشاره نمود و اضافه كرد: این موكب ها فعالیت خویش را از ۱۵ مهرماه آغاز كردند.
جعفری بیان كرد: در جهت كمك به موكب های شهرستان، ۱۳۵ میلیون تومان برای خرید برنج، گوشت، روغن، حبوبات، رب، پیاز و... هزینه شده است همینطور در زمینه سایر تجهیزات شامل نصب بنر و داربست مساعدت كردیم.
وی با اشاره به اینكه عمده این كمك ها به موكب فاطمه الزهرا(س) بوده است، افزود: موكب های روستاهای توچغاز، آورزمان، حسین آباد و امامزاده عبدالله(ع) ملایر، خدمات دهی خوبی به مسافران و زائرین اربعین داشتند.
جعفری در بخش دیگری از سخنانش به برنامه های هفته وقف اشاره نمود و اظهار داشت: نواختن زنگ وقف در مدارس، دیدار كاركنان اوقاف با امام جمعه، فرماندار و نمایندگان مردم ملایر در مجلس، برگزاری نشست خبری با خبرنگاران، قرعه كشی كمك هزینه سفر كربلا برای مستاجرین خوش حساب اوقاف و ایراد سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه و تشریح عملكرد این اداره، همچون برنامه های دهه وقف در ملایر بوده است.
منبع:

1398/08/11
11:12:28
5.0 / 5
4250
تگهای خبر: برنامه , تغذیه , خدمات , خرید
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است