بررسی تاثیر داروهای گیاهی در درمان فشار خون بالا

بررسی تاثیر داروهای گیاهی در درمان فشار خون بالا به گزارش مستر لمون محققان اعتقاد دارند كه داروهای گیاهی می تواند در شیوه های درمانی فشار خون بالا در آینده به كار گرفته شوند.به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، بشر از هزاران سال پیش از داروهای گیاهی بهره برده است. محققان همواره به دنبال روش های درمانی جایگزین بهتری هستند كه آنان را بر آن داشته تا در مورد تاثیرات بعضی از این گیاهان بازبینی كنند.

در بررسی اخیر به مطالعه روی گیاهانی پرداخته شد كه افراد به تاثیر آنها در درمان فشار خون بالا باور دارند. باآنكه رژیم غذایی و تغییر در سبك زندگی می تواند در كنترل فشار خون موثر باشد در بعضی از موارد مصرف دارو ضروری می باشد.

داروهای كاهنده فشار خون در بعضی از افراد اثربخشی لازم را دارد و می تواند با عوارض جانبی ناخوشایندی همراه باشد بنابراین محققان به دنبال راهكارهای جدید برای مقابله با بیماری فشار خون بالا هستند.

گروهی از محققان آمریكایی به بررسی گروهی از گیاهان پرداختند كه از سال ها قبل بعنوان درمانی برای فشار خون كاربرد داشته اند. آنان طیف گسترده ای از گیاهان همچون اسطوخودوس، عصاره دانه رازیانه، آویشن و بابونه را مورد بررسی قرار دادند.

این محققان در بررسی های خود مشخصه زیست فعالی را در تمامی عصاره های این گیاهان پیدا كردند. این مشخصه می تواند توضیح دهد چرا بعضی از گیاهان خاصیت كاهنده فشار خون دارند.

به گفته محققان این گیاهان كانال پتاسیم معروف به KCNQ5 را فعال می كنند. این كانال پتاسیم در عضلات صاف عروقی وجود دارد. زمانی كه عضلات صاف عروقی منقبض می شوند فشار خون افزوده می شود و هنگامی كه این عضلات آرام باشند فشار خون كاسته می شود.

فعال شدن KCNQ5 به آرام سازی این ماهیچه ها كمك می نماید. به قول محققان این شرایط می تواند توضیح دهد چرا بعضی از گیاهان دارویی فشار خون را پایین می آورند.

به گزارش مستر لمون به نقل از مدیكال نیوز تودی، محققان همینطور بررسی هایی روی انواع دیگری از گیاهان انجام دادند كه بعنوان عامل كاهنده فشار خون شناخته شده نیستند. به قول آنان این گیاهان در فعال سازی KCNQ5 نقشی نداشتند.
1398/07/13
14:57:01
5.0 / 5
4633
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است