در گفت وگو با مستر لمون اعلام شد

هولوگرام دار شدن متادون تا آخر مهر، توقف توزیع در داروخانه ها

هولوگرام دار شدن متادون تا آخر مهر، توقف توزیع در داروخانه ها به گزارش مستر لمون به دنبال انتقاد از طرح توزیع متادون در داروخانه ها، مدیركل امور داروی سازمان غذا و دارو از تعلیق موقت این طرح آگاهی داد و اظهار داشت: فعلا مراكز ترك اعتیاد فعالیت شان را در زمینه توزیع داروهای متادون همچنان ادامه می دهند.دكتر غلام حسین مهرعلیان در گفت و گو با ایسنا، در واكنش به برخی اظهارات در خصوص اینكه میزان تولید داروی متادون در كشور دو برابر مصرف مراكز درمان بوده است، اظهار داشت: اصلا اینطور نیست كه تولید متادون دو برابر نیاز مراكز درمانی باشد، بلكه كاملا مبتنی بر نیار بازار تولید می شود و كاملا برمبنای برآوردهای گذشته و نیاز بازار است.
برنامه ای برای پیش گیری از نشت متادون
وی درباره هولوگرام دار كردن داروهای متادون نیز اضافه كرد: در زمینه نصب برچسب اصالت بر روی داروهای متادون تصمیم جدی گرفته ایم و برنامه ریزی كرده ایم تا اواخر مهر ماه امسال این مساله بطور جدی از طرف شركت های پخش متادون اجرا می شود. این اقدام می تواند برای بحث رصد و پیگیری داروهای متادون كمك كننده باشد و از نشت داروی متادون جلوگیری كند.

مهرعلیان درباره سرانجام طرح توزیع متادون در داروخانه ها و عرضه آنها از این مراكز، اظهار داشت: فعلا بحث توزیع متادون در داروخانه ها معلق شده است. در این زمینه فرصتی دو ماهه را از ستاد مبارزه با مواد مخدر گرفته ایم و در حال كارشناسی مجدد هستیم تا ببینیم بهتر است متادون را در داروخانه ها توزیع نماییم یا در مراكز ترك اعتیاد و یا در مراكز دیگر.

وی اشاره كرد: البته هم اكنون مراكز ترك اعتیاد فعالیت شان را در زمینه توزیع داروهای متادون ادامه می دهند.

منبع:

1398/07/01
22:10:01
5.0 / 5
4327
تگهای خبر: برنامه , تولید , دارو , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است