پیش بینی زمان مرگ با حس بویایی

پیش بینی زمان مرگ با حس بویایی مستر لمون: كاهش حس بویایی می تواند نشانه ای از پیش بینی زمان مرگ باشد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، متخصصان آمریكایی در بررسی های جدید دریافتند افراد میانسالی كه حس بویایی خودرا تا حدودی از دست می دهند نسبت به افرادی كه از حس بویایی قوی برخوردار می باشند بیشتر احتمال دارد در مدت ۱۰ سال از زمان تشخیص "كاهش حس بویایی" فوت كنند.
در آزمایشات جدید مشاهده شد افراد میانسال با حس بویایی ضعیف در مقایسه با افرادی كه در تست های تشخیصی حس بویایی شرایط بهتری داشتند ۴۶ درصد بیشتر احتمال دارد در مدت ۱۰ سال سپس انجام این آزمایش ها فوت كنند.
در این گزارش آمده است: ۲۸ درصد از موارد افزایش ریسك مرگ و میر می تواند به بیماری های پاركینسون، زوال عقل و كاهش وزن بی خود نسبت داده شود كه تمامی آنها در پیش بینی زمان مرگ تاثیر دارند و می توانند بر حس بویایی فرد اثر داشته باشند.
همین طور ۷۲ درصد از موارد افزایش ریسك مرگ كه با كاهش حس بویایی و مرگ مرتبط می باشد ناشناخته بوده و می تواند از مشكلات جسمی ناشی شود كه با گذر زمان تشدید می شوند.
متخصصان در فاصله سال های ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۸ به مطالعه روی ۳۰۰۰ فرد میانسال ۷۰ تا ۷۹ ساله پرداختند. ۲۳۰۰ نفر از این افراد در شروع مطالعه تست بویایی را انجام دادند. بگفته محققان در دوره زمانی ۱۳ ساله، حدود ۱۲۰۰ نفر از شركت كنندگان فوت كردند.
به گزارش لایوساینس، متخصصان دریافتند افرادی كه در تست تشخیص بویایی عملكرد ضعیفی داشتند احتمال مرگ آنان در مدت زمان ۱۰ سال حدود ۴۶ درصد بیشتر بوده است.
منبع:

1398/02/10
13:57:16
5.0 / 5
5181
تگهای خبر: بیماری , شكلات , كاهش وزن
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است